Güncel

İzmir YDK Toplantısından Notlar

izmir_ydkİzmir YDK olarak 13 Aralık Pazar günü bir araya geldik.

25 Kasım değerlendirilmesi ilk gündemimiz olurken, ikinci gündem Ankara toplantısından sonra oluşturamadığımız komisyonumuz üzerine oldu.

Öncelikle alanımızda yaptığımız 25 kasım çalışmalarını aktarıp, çalışmaları değerlendirdik. 9 Eylül Üniversitesi, Konak Merkez çalışmaları ve Menemen olmak üzere 3 başlığına ayırrarak bir değerlendirme yaptık.

İlk olarak Dokuz Eylül Üniversitesinde’ki örgütleyicisi olduğumuz 25 kasım çalışmalarının ögb, sivil faşist ve polislerin engelleme çabalarına rağmen kararlı bir şekilde devam ettirmemizin olumlu bir pratiik olarak değerlendirdik. Bu çalışmada ilk defa yer alışımız ve bizim çabalarımızla çalışmanın başlaması ve yine bizim ısrarımızla devam etmesi bizi motive eden bir yerde durduğu üzerine hem fikir olduk.

Daha sonra Alsancak’ta 25 Kasım’a çağrı yapmak için açtığımız standın olumlu dönüşlerinden ve açılan merkezi stantlarınYDK’nın görünür olabilmesi noktasındaki önemini konuştuk. Kadın şarkıları eşliğinde böylesimerkezi yerde açılan stantların görünürlüğü arttırdığına vurgu yapıldı.

Menemen’de Dersimliler Derneği Kadınları ile örgütlediğimiz etkinliği de çok önemli olduğu üzerinde durduk. Buradaki etkinliğin kadınlar tarafından sıcak karşılandığı ve devamı noktasında ısrarcı olmamız gerektiğinin göstergesi olduğu üzerinde hem fikir olduk.

Son olarakta 25 Kasım günü yapılan Kadın eylemini değerlendirdik. Genel anlamda 25 Kasım’da ki çalışmalarımızın verimli olduğu konusunda hemfikirdik.

İzmir YDK komisyonunu oluşturduk

Toplantımızın ikinci gündeminde ise oluşturmamız gereken komisyonumuz oldu

Toplantıya giden arkadaşımızın aktarımlarıyla alınan kararları tartıştık ve komisyon kurulması kararını alanımıza taşıdık. Komisyonların harekete geçirme, YDK’yı kurumsallaştırma açısından önemli olduğu ve bu denetleme mekanizmasının gerekliliği konusunda hemfikirdik.

Komisyonunu görevleri üzerine de bir tartışma yürüttükten sonra komisyonun kurulmasına geçtik. Komisyonun bir yürütme gibi süreçleri daha aktif ve toparlayıcı bir noktada durarak organize edecek. Komisyon tüm işleri yürütmeyecek ve çeşitli görevlendirmeler yapabilecek. Bir hesap sorma ve hesap verme mekanizması olarak işleyeceği zerinde tartışma yürüttük.

Bizde bu kararı alanımıza taşıyıp, 4 kişilik bir komisyon oluşturduk.

Komisyon ilk toplantısını bu hafta içi alacak.

Ardından ise kurduğumuz bu komisyonun iki haftada bir toplanacağı kararını alıp toplantımızı sonlandırdık.

İzmir YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu