Güncel

25 Kasım çalışlarımız başladı: Birbirimiz İsyandayız

Yeni Demokrat Kadın olarak merkezi toplantılarımızın ardından illerde alan toplantılarımızı da yaparak 25 Kasım çalışmalarına başladık.

Her zaman olduğu gibi ilk olarak merkezi toplantı ile 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü için bir araya gelerek ilk olarak içerik üzerinde tartışma yürüttük. Ardından ise içeriğe uygun materyaller üzerinde tartıştık.

Bu 25 Kasım’da, iktidarın İstanbul Sözleşmesi’nden çıkmasıyla kadına yönelik şiddetin artması ve kadınların daha fazla katledildiğini, erkekler ve devlet tarafından kaybedilmediğini teşhir etmenin ve öne çıkarmanın önemi üzerinde durarak; kadınların birbirinden vazgeçmeyeceklerini, “Birbirimiz için İsyandayız “mottosu ile kadınların tüm bu saldırılar karşısında güçlü olduğu yönü de öne çıkartmayı tartıştık. Tabi bu yıl kadınlar cephesinden çok yönlü bir başlığın öne çıkarılması kaçınılmaz olacak. İstanbul Sözleşmesi’nden Vazgeçmiyoruz demeye, Nefret cinayetlerine karşı mücadele etmeye, iş yerlerinde taciz ve mobbinge karşı fabrikalarda yükselen sese ses vermeye devam ediyoruz, ILO 190 ile tacizsiz çalışma alanlarının yaratılması mücadelesinin bir parçası olmaya, ücretsiz ev içi emek ile daha fazla sömürülmemize karşı durmaya devam ediyoruz. O nedenle tüm bunları da çalışmalarımızda işlemenin önemli olduğu tartışmasını yürüttük.

İstanbul’da ilk çalışma Avcılar’da

İstanbul’da yaptığımız buluşma ile nerelerde nasıl bir çalışma yürüteceğimize dair konuştuk. Onlarca kadın örgütü ve bağımsız kadının bir araya gelişi ile başlayan 25 Kasım toplantılarını takip ederken diğer taraftan hızlıca kendi çalışmamızı başlattık. İstanbul’da 25 Kasım’ın startını Avcılar’da ki sticker çalışması ile verdik.
Ankara, İzmir, İstanbul gibi büyük şehirlerde Çilem Doğan icin yapılan eş zamanlı eylemlerin örgütleyicilerinden olarak 25 Kasım sürecine girerken bir kez daha, “Öz Savunma haktır, Yaşamını Savunan Kadınlar 6alnız Değildir” dedik!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu