Güncel

Televizyonda evlendiği kadını öldüren kocaya müebbet hapis

kadin_cinayetiİstanbul Bakırköy 4. Ağır Ceza Mahkemesi, televizyon programında evlendiği eşini 3 aylık evliyken öldüren Rıfat Günaydın’ı ağırlaştırılmış ömür boyu hapis cezasına çarptırdı.

İstanbul Avcılar’da elektrik teknikerliğinden emekli olan 57 yaşındaki Rıfat Günaydın, iki kez evlenip boşandıktan sonra üçüncü kez evlenmek için televizyonda yayınlanan bir evlilik programına katıldı. Bir ay boyunca programa çıkan Rıfat Günaydın, burada 47 yaşındaki Selime ile tanıştı ve kendisine talip oldu. İlk eşinden ayrılan üç çocuk annesi Selime, Rıfat Günaydın’ın evlilik teklifini kabul etti.

Çift, 10 Nisan’daki programda canlı yayında nikâh kıydı. Şahitlerden biri de kadının 20 yaşındaki kızı oldu. Çift, nikâhtan sonra Selime’nin kiralık olarak oturduğu evde yaşamaya başladı.

6 KEZ BIÇAKLAYARAK ÖLDÜRDÜ

Çift arasında, Selime’nin 10 yaşındaki oğlunun yanlarında kalmasıyla ilgili tartışma çıktı. Yaşanan son tartışmada Rıfat Günaydın, ekmek bıçağıyla karısını altı yerinden bıçaklayıp öldürdü. Katil, polise teslim oldu.

Rıfat Günaydın, savcılık ifadesinde olayı şöyle anlattı:

“Evlilik programında tanışıp evlendik. Daha sonra da onun yaşadığı kiralık eve gittim. İlk evliliğinden 10 yaşında bir çocuğu vardı. Genellikle babasında kalıyordu. Bize de geliyordu. ‘Bir daha bizim yanımıza gelmesin’ deyince tartıştık. Mutfaktan aldığım bıçağı rastgele sapladım.”

Sanık, haksız tahrik nedeniyle cezada indirim istedi. Ancak hükmü açıklayan Bakırköy 4.Ağır Ceza Mahkemesi, sanığı ağırlaştırılmış müebbet hapis ile cezalandırdı.

Kaynak: kazete.com.tr

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu