Güncel

Yeni Kadın: Bir kez daha söz veriyoruz

suruç_katliamRojava devriminin üçüncü yıl dönümünde, Kobanê’nin yeniden inşasına destek olmak için Suruç’a giden 300’ün üzerindeki Sosyalist Gençlik Dernekleri Federasyonu (SGDF) gençliğinin, Amara Kültür Merkezi bahçesinde basın açıklaması yaptığı sırada gerçekleşen saldırıda, 30’un üzerinde gencimiz, geleceğimiz katledildi, yüzün üzerinde insan yaralandı. YENİ KADIN olarak, gerçekleştirilen bu katliamı nefretle lanetliyor, yitirdiğimiz gençlerimizin ailelerine ve yüreği yanan tüm halkımıza baş sağlığı diliyoruz.

Rojava devrimini ve Kobanê’nin özgürleştirilmesini hazmedemeyen, “Sınırlarımızda bir Kürt devletinin kurulmasına müsaade etmeyiz, gerekeni yaparız!”, diye tehditler yağdırıp, siyasal mesajlar veren TC yetkilileri, Kobanê’nin yeniden inşasına destek için Kobane’ye gitmek isteyen gençleri tutuklatırken, tecavüzcü, katliamcı DAİŞ çetelerini besleyip – kolladı. Şimdi 30’u aşkın gencecik insanın DAİŞ çeteleri tarafından katledilmesinin karşısında, ağız ucuyla “terörizmi lanetlediklerini” söyleyerek olayın sorumluluğundan kendilerini sıyırmaya çalışıyorlar. Ancak tıpkı Diyarbakır’da, Roboski’de, Sivas’ta, Maraş’ta, Çorum’da, hapishanelerde vb. yaşanan tüm katliamlarda olduğu gibi, Suruç’ta yaşanan katliamın da tek sorumlusu faşist TC devletidir.

“Kobanê’yi Beraber Savunduk, Beraber İnşa Ediyoruz!” şiarıyla, Türkiye’nin 19 farklı ilinden Suruç’a giden çoğu üniversiteli SGDF’li 300 gencin amacı, bir hafta kalacakları Kobane’de fidan dikmek, kütüphane, çocuk parkı inşa edip, Kobanê halkının yaralarına az da olsa çare olmaya çalışmaktı. Bu hedefle topladıkları oyuncaklar, kitap, defter, kalem vb.lerini oraya ulaştırmak için yola çıkmışlardı. Ancak DAİŞ çetelerinin her gün rahatça gelip geçtikleri Suruç sınırından geçmelerine müsaade edilmedi.

Kendi sınıf çıkarları doğrultusunda halkın içine nifak tohumlarını eken, böl – parçala – yönet politka ve söylemlerinden hiçbir zaman vaz geçmeyen, tüm beyanatlarında DAİŞ çeteleri ile PYD ve PYJ’yi aynı kefeye koyan, halkların kardeşçe, birlik ve dayanışma içinde yaşamasına düşman, kendisine biat eden bir toplum yaratmaya çalışan ve biat etmeyenlere tahammül edemeyen TC devleti yetkilileri, bugün yaşanan katliamdaki kendi rollerini gizlemek için timsah gözyaşları dökmektedir.

Urfa, Antep, Hatay vb birçok yerde onlarca silahlı dolaşan tecavüzcü, katliamcı, barbar DAİŞ çetelerine, onların bilinen hücre evlerine, halkı açıktan tehdit etmelerine karşı sessiz kalan devlet, yaşanan katliama karşı tepkilerini göstermek için sokağa çıkan halka yine gaz bombası, tazyikli su ve gözaltılarla yanıt verdi. Üzerinde korku dağları yaratıp, susturup, sindirmeye çalışılan halkın, bu korku dağlarını Gezi Direnişi ile nasıl yıktığını unutuyorlar anlaşılan…

ATİK-YDG faaliyetçisi bir yoldaşımızın da yaralandığı bu saldırıyı YENİ KADIN olarak, her zamanki devrimci duruşumuzla bir kez daha lanetlerken, tüm halkımızı sokağa, sesimizi yükseltmeye, katliama karşı tepkilerimizi göstermeye çağırıyoruz. Özel olarak ta kadınlara sesleniyoruz! Çok insani ve barışçıl duygularla gittikleri Suruç’ta katledilen, yaralanan gençlerimizi, çocuklarımızı, kardeşlerimizi ve onların ideallerini sahiplenmeye, Kobanê ile dayanışmayı büyütmeye ve gelecekteki saldırıları engelleyebilmek için örgüt bilincini büyütmeye çağırıyoruz. Ve bir kez daha yineliyoruz; ANALARIN ÖFKESİ KATİLLERİ BOĞACAK!

BİJİ BERXWEDANA ROJAVA, KOBANÊ!

SURUÇ KATLİAMININ HESABINI SORACAĞIZ;

KAHROLSUN FAŞİZM, EMPERYALİZM VE HER TÜRDEN GERİCİLİK!

 

YAŞASIN DEVRİMCİ DAYANIŞMA!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu