Güncel

14 yaşındaki çocuğa aile boyu ensest ve istismara tahliye!

istismar_ensestBabası ve abisi tarafından fuhuşa zorlanan ve cinsel istismara maruz kalan, teyzesinin eşi, komşusu, kuzenleri arafından defalarca tecavüze maruz kalan 14 yaşındaki Ç.K. duruşmada sadece teyzesinin eşinden şikayetçi olunca, mahkeme heyeti pedagogun çocuğun psikolojik baskı nedeniyle bu ifadeyi verdiğini söylemesine rağmen diğer tutuklu erkekleri serbest bıraktı.

Büyükçekmece Mimaroba’da yaşayan Ç.K.’nın ailesi, geçtiğimiz Aralık ayında jandarmaya yaptıkları başvuruda 14 yaşındaki kızlarının kaybolduğunu bildirdiler. Bakırköy İlçe Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü’ne bağlı ekip, 26 Aralık 2014 tarihinde hakkında kayıp ihbarı yapılan Ç.K.’yı Bakırköy’de bir sokakta buldu. Ç.K.’nın ifadesi, annesi, babası, abisi, teyzesi, teyzesinin eşinin de aralarında bulunduğu 8 kişi hakkında soruşturma başlatılmasına neden oldu. Ç.K. ifadesinde, teyzesi A.K.(51) ve teyzesinin imam nikahlı eşi H.D.(52) ile onların Kamiloba’daki evlerine gittikleri, teyzesinin kendisini eniştesi H.D. ile birlikte olmaya zorladığını öne sürdü. İfadesinde eniştesi H.D.’nin 4-5 kez kendisi ile cinsel ilişkiye girdiğini belirten Ç.K., “Eniştem bana tecavüz etti. Karşı koymaya çalıştım gücüm yetmedi. Teyzem bana yardım etmedi. Evden kaçarak sokağa çıktım, nereye gideceğini bilmeden bindiğim otobüsle Bakırköy’e gelmişim. Teyzem eniştemle olmam için beni zorladı” dedi.

‘Babam fuhuşa zorladı’

Ç.K. ayrıca babası M.K.’nın (55) bu olaydan bir süre önce evlerine gelen annesinin kuzeni olan kardeşler E.Ç. ve R.Ç. ile fuhuş yaptırdığını söyledi. Bu iki kardeşin, sırayla kaldığı odaya gelerek kendisine tecavüz ettiğini söyledi. Babasının kendisini evlerinin yanında bulunan bir şantiyede bekçi olarak çalışan A.Ş. ile de fuhuşa zorladığını belirten Ç.K. babası ve abisi B.K.’nın da kendisine cinsel istismarda bulunduğunu iddia etti.

İki kızına da fuhuş yaptırmış

C.K.’nın ablası D.K. da (27) ifadesinde, 10 yaşında iken babası M.K. tarafından fuhuş yaptırıldığını söyledi. D.K., polise verdiği ifadede, “Ben 10 yaşındayken babam evde bir arkadaşıyla içiyordu. İçine beyaz bir hap attığı kolayı bana içirdi. Başım döndü. Beni odaya gönderdi. Bu sırada babamın arkadaşı odaya gelerek benimle cinsel ilişkiye girdi” dedi.

D.K., 11 yaşındayken babasının kendisini 650 TL alarak E.Ç isimli erkeğin yanına gönderdiğini ve yıllarca E.Ç. tarafından cinsel istismara maruz kaldığını söyledi. 15 yıl boyunca bu şekilde yaşayan D.K. 4 çocuk doğurdu. D.K. geçen yıl ailesinin evine geldiğini ancak babası ve abisi tarafından yine fuhuşa zorlanmaya çalışıldığını anlattı.

Anne yaşananları doğruladı

Anne F.K. ise ifadesinde, eşi M.K.’nın küçük kızları Ç.K.’yı kuzenleri E.Ç. ve R.Ç. ile fuhuşa zorladığını doğruladı. Anne F.K., kuzeni R.Ç.’nin kızının odasında bir saat kaldığını, peşinden kardeşi E.Ç.’nin odaya girdiğini söyledi. Anne F.K., korktuğu için bu duruma ses çıkarmadığını iddia eti.

Tecavüz etmemiş eşi olmasını istemiş!

Ç.K.’nın eniştesi H.D. ise soruşturma aşamasındaki ifadesinde ise Ç.K.’yı kaçırmadığını, bulunduğu ortamdan kurtarmak ve eşi olması için evine götürdüğünü, tecavüz etmediğini iddia etti. Ç.K. teyzesi olan A.K. de ifadesinde Ç.K.’nın babası tarafından fuhuşa zorlandığını, eşi H.D.’nin de yeğenine tecavüz ettiğini doğruladı.

H.D.’nin tecavüzünü Adli Tıp doğruladı

Ç.K.’nın polis tarafından bulunduğu gün üzerinde bulunan eşofman ve kazağının Adli Tıp Kurumu’na yollandığı, gelen raporlarda eniştesi H.D.’ye ait sperm hücresinin eşofmanın üzerine görüldüğü belirtildi. Ç.K. ve ablası D.K.’nın ifadeleri üzerine başlatılan soruşturma sonucunda baba M.K., enişte H.D., akrabaları R.Ç. ve E.Ç. ile komşuları A.Ş. sorgularının ardından çıkarıldıkları mahkemede 28 Aralık 2014 tarihinde tutuklandılar.

52 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı, 5’i tutuklu toplam 8 kişi hakkında iddianame düzenleyerek dava açtı. İddianamede baba M.K., anne F.K., abi B.K., teyze A.K., enişteleri H.D., annelerinin kuzenleri R.Ç. ve E.Ç. ile komşuları A.Ş. şüpheli olarak yer aldı. Bu kişiler hakkında, “Cebir ve tehdit yoluyla yakın akraba olan çocuğun nitelikli cinsel istismarı”, “Yakın akraba olan çocuğu fuhuşa teşvik etme”, “Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma”, “Çocuğun nitelikli cinsel istismarı” suçlarından 8 yıldan 52.5 yıla kadar hapis cezası istendi.

Pedagogun beyanına rağmen tutuklulara tahliye

İddianamenin gönderildiği Bakırköy 16. Ağır Ceza Mahkemesi, geçtiğimiz hafta üçüncü duruşmayı yaptı. İfadesi pedagog eşliğinde alınan Ç.K. eniştesi H.D. ve teyzesi A.K.’dan şikayetçi oldu ancak “Ben diğer kişiler hakkında yanlış beyanda bulunmuşum. Bu ifadeleri verdiğimi hatırlamıyorum” dedi.

Ç.K.’nın ifadesi üzerine görüşü sorulan pedagog, “Sanıklar arasında aile bireyleri olduğundan psikolojik baskı altında kalarak ifadesini değiştirdiğini düşünüyorum. Ben kendisiyle görüştüğümde babası ve abisinden şikayetçi olmadığını, onların bir şey yapmadığını söyledi. Ancak bunları söylerken göz temasından kaçınmaktadır. Bu sebeplerle kovuşturma aşamasındaki beyanında samimi olmadığını düşünüyorum” dedi.

Bunun üzerine mahkeme heyeti sadece enişte H.D.’nin tutukluluk halinin devamına, baba M.K. ve kuzenleri R.Ç., E.Ç. komşuları A.Ş.’nin tahliyesine karar verdi.

 

(Kaynak: JİNHA)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu