Güncel

YDK, Kobanê için 11-12 Ekim’deki buluşmayı erteledi

H. Merkezi: 11-12 Ekim’de Ankara’da kadın buluşması gerçekleştirmeyi planlayan YDK, Kobanê’ye destek için yapılan eylemlerden ve cenazelerden kaynaklı buluşmayı ertelediğini açıkladı.

Yeni Demokrat Kadın, “Kurumsallaşma”, “Kadın Yaşam Alanları” ve “Önümüzdeki Süreç” gibi konu başlıklarını tartışmak için 11-12 Ekim tarihlerinde Ankara’da 2. Kadın Buluşması’nı gerçekleştirmeyi hedefliyordu. Ancak Kobanê sürecinden kaynaklı bu buluşmayı erteleme kararı aldı.

 

“Eylemlere güç katalım”

Konu ile ilgili kısa bir açıklama yapan Yeni Demokrat Kadın, “Kobanê’ye dönük IŞİD saldırılarına karşı kahramanca direniş veren YPG ve YPJ’ye destek olmak ve TC’nin IŞİD’e tam destek vermesine karşı sokaklara çıktık. Ancak bu eylemlere ’90’lı yılların uygulamalarıyla saldıran ve bölgeyi yeniden OHAL altına alan devlet, 30’a yakın kişiyi 2 gün içerisinde katletti” dedi.

 

Eylemler yakıcılıkla sürerken, biz de YDK olarak 11-12 Ekim tarihlerinde Ankara’da gerçekleştirmeyi planladığımız buluşmayı erteleme kararı aldık” diyen YDK, “Kadınlar olarak başta YPJ’nin direnişine destek vermek ve tüm yakıcılığıyla süren Kobanê’ye destek eylemlerine güç vermek amacıyla alanlarda olmaya devam edeceğiz” sözleriyle eylemlere katılım çağrısı yaptı.


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu