Güncel

Azadiya Welat ve JİNHA muhabirlerine saldırı!


H. Merkezi: Diyarbakır’da Kobanê’ye yönelik saldırılar ve AKP’nin IŞİD’e verdiği destek protestoları devam ederken, Bağlar’da eylem yapan yurttaşları polislere teslim ettiği belirtilen bir IŞİD yanlısı bir grubun bıçaklı saldırısında, Azadiya Welat gazetesi muhabirleri Bişar Durgut ve Nihat Kutlu ile JINHA’nın iki muhabiri yaralandı. 

Kobanê’ye yönelik IŞİD saldırıları ve AKP’nin çetelere desteğine yönelik protestolar Diyarbakır’da devam ederken, Bağlar’da 5 Nisan Mahallesi’nde polisler eylem yapan yurttaşlara gaz bombaları ile müdahale etti. İlçede bir grubun, eylem yapan yurttaşları yakalayarak polise teslim ettiği görüldü. IŞİD yanlıları olduğu belirtilen Hizbullahçıların, görüntü çeken habercilere, “Neden çekiyorsunuz” diyerek saldırmaya başladı. Bir grup da haber takibi yapan gazetecileri görüntülerken, gazeteciler da buna tepki gösterdi. Bunun üzerine saldırılarını artıran grup kadın gazetecileri saçlarından çekerek, darp etti. Grup, gazetecileri yumruklarken, saldırıda Azadiya Welat gazetesi muhabirleri Nihat Kutlu ve Bişar Durgut ile JINHA muhabirleri Beritan Canözer, Sarya Gözüoğlu ve 13 yaşındaki ismi öğrenilemeyen bir çocuk yaralandı. 8 bıçak darbesiyle yaralanan gazeteci Bişar Durgut’un durumunun ağır olduğu öğrenildi.

Saldırıyı yapan IŞİD yanlısı Yusufi Der üyeleri ve Ensar Market çalışanlarının, balta ve keserli saldırılarına olay yerine yakın olan polislerin hiçbir müdahalede bulunmadığı görüldü.

Kaynak: DİHA

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu