Güncel

YDK: “Ekin’in devrimi selamlayan gülüşüne gölge düşüremeyeceksiniz!”

Varto’da gerçekleştirilen yol kesme eyleminde yaşamını yitiren HPG gerillası Kevser Eltürk (Ekin Van)’ın bedeni boynuna geçirilen iple metrelerce sürüklendikten sonra, çıplak bir halde köy meydanına bırakıldı.

Yıllarca gerilla bedenlerine insanlık dışı işkenceler yaparak köy meydanlarında “teşhir” eden devletin, Ekin şahsında bu pratikle hatırlattığı başta devrimci, muhalif, yurtsever kadınlar olmak üzere hepimize verdiği mesajı çok net görüyor ve onlara cevabımızı yineliyoruz:

 

Sizden korkmuyoruz!

İşkencelerinizden de, cinsel saldırılarınızdan da, boynumuza geçirmeyi vaat ettiğiniz(!) iple getireceğiniz ölümlerden de korkmuyoruz!

Çünkü biz bu devletin katil olduğunu, boşalttığı köylerde ya da gözaltında katlettiği kadınlardan biliyoruz!

Çünkü biz bu devletin tecavüzcü olduğunu işkencede göğüslerini parçaladığı, tecavüzlerle iradesini kırmaya çalıştığı, gözaltında, hapishanede cinsel işkenceye maruz bıraktığı kadınlardan biliyoruz!

Bedenlerimizden değil belki ama insanlığımızdan utandırdığınız haksız, kirli savaşlarınızdan; Şengal’den, Kobanê’den biliyoruz!

Bu kadın düşmanlığınızın; barikatlarda, zindanlarda ve dağlarda taviz vermeksizin savaşan kadınlardan geldiğini de çok iyi görüyoruz!

 

İşte bu yüzden korkmuyoruz sizden ve utanmıyoruz bedenimizden!

Ekin Van’ı zihnimize kanlı ve çıplak bedeni ile değil, dağın doruklarından devrimi selamlayan gülüşüyle kazıyacağız! Ve onun gibi onurlu ve savaşçı kadınların mücadelesini omuzlamaktan geri durmayarak korkulu rüyanız olmaya devam edeceğiz!

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu