Güncel

Korkma heval yerde yatan çıplak bir beden değil, siper taşıdır!

Dün Ekin Van kod isimli gerillanın çıplak bedenini gördük Varto sokaklarında. Erkek devlet kadın bedeni üzerindeki nefretini bir kez daha bizlere göstermiş oldu böylelikle.

Defalarca gördük devlet terörünü, yabancısı değiliz tanıyoruz: erkek, sapkın, katil, soykırımcı, işkenceci, hırsız vs. vs… İşkence yapılarak katlettikleri kadın gerillanın çıplak fotoğraflarını sosyal medyada paylaşarak korku salmaya çalışıyorlar. Yayınladıkları bu fotoğraf karesi ile devlet baskısını kabul etmeyen, mücadele eden kadınlara, sistemin dünyası olarak gördüğü evinden dışarı çıkmak isteyen kadınlara ve çocuk yaşta zorla evlendirilen küçük bedenlere korku salmak istiyorlar.

 

Ateşe sevdalıyız biz!

Oysa bilmiyorlar mı ki; korkuyu unutmuş kadınlarız, acıyla sınanmış, kefenlerimizi giymiş bir şekilde koşuyoruz yarınlara…

Dirençle ve gelecek güzel günlerin umuduyla.

Biz cesareti simgelerken, siz korku dünyanızda her gün can çekişeceksiniz. Ekin Van ezilen ve yok sayılan kadınların kavgasında yiğit bir savaşçısı olarak ölümsüzleşirken, devlet ve onun insan müsveddesi katilleri ise her gün öleceklerdir.

 

Ölü bedenlerimizden dahi korkmaya mahkumsunuz!

Ekin Van binlerce kır çiçeği olmuş geliyor her renkten, görüyor musun? Anaların ve genç kızların başlarına renkli çiçeklerden taç yapmak için geliyor. Onların o temiz çıplak bedenleri bizlere direnişin ne olduğunu bir kez daha gösteriyor ve mesaj veriyor duyuyor musunuz:

“Bizim ayağımıza takılı prangalarımızdan gayri kaybedeceğimiz nemiz var ki? Oysa onların kaybedecekleri bizim de kazanacağımız sınırsız özgürlüğümüz var.”

Her dilden her renkten biz kadınların elleriyle inşa edilecek güzel günlere siper olarak yatırdığım bu beden mücadeleye çağırıyor bütün kadınları…

 

Mesajın alınmıştır Heval Ekin…

Ekin’in biz kadınlara gönderdiği erkek egemenliğe Beritan gibi korkuları olmaya, Arin Mirkan gibi öfke olup erkek egemenliğin tüm kalelerinde patlamaya, Reyhaneh gibi asla taviz vermemeye yani sınırsız mücadele etme çağrısını aldık!

Talimatın alınmıştır Ekin Heval…

 

Bir YDK’lı

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu