Güncel

YDK Avon işçilerinin yanında

avon_direnisGebze Organize Sanayi Tembelova alanında bulunan Avon fabrikasında direnişte olan işçileri YDK olarak ziyaret ettik. Sendikal mücadele yürüttükleri için işten atılan kadınlar fabrika önünde, 4 gün önce direnişe başlamıştı. “Güzelliğimiz gücümüzden geliyor. Gücümüz direnişimizden” yazılı pankartları ve “Sendika hakkı engellenemez”, “Yaz sezonunun vazgeçilmezi direniş”, “Rujunu sil, sesini yükselt” dövizleriyle direniş devam ediyor. Her biri en az 5 yıldır fabrikada çalışan işçilerden bazıları işlerine gösterdiği özveriden dolayı “ödül” bile almışlar fakat sendikal mücadele yürüttükleri için hiç vakit kaybedilmeden işlerine son verilmiş.

Olumsuz hava koşullarına rağmen direnişlerini sürdüren işçiler “kararlı olduklarını, direnişlerini fabrikanın önünden; meydanlara, alanlara taşıyacaklarını” belirttiler. Kadın işçiler tüm kamuoyunu ve kadınları “direnişlerine ses olmaya” çağırıyor.

Yaptığımız ziyarette konuştuğumuz Eylem Görgü, “Şimdi vardiyadaki arkadaşlarımız destek veriyor ancak servisleri artık sırf işçiler bize destek vermesin diye fabrika önünde durdurmuyorlar. İşçileri bilerek indiriyorlar” diyerek patronların işçilerin birliği ve dayanışmasından nasıl korktuklarını dile getirdi.

İstanbul YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu