Güncel

YDK aktivistine polisten cinsel taciz ve kaçırma girişimi

İstanbul: 5 Eylül Cumartesi günü Gülsuyu Mahallesi’nde yaşayan bir Yeni Demokrat Kadın aktivisti ve Partizan okuru polis tarafından kaçırılarak taciz edildi ve YDK’lı kadına ajanlık teklifinde bulunuldu.

Sabah saat 10.00 sularında plakasız bir araçla takip edildiğini fark eden YDK aktivistinin bir süre sonra önü aynı araçla kesilmiş, araçtan inen 2 kişi polis kimliği gösterip “sivil polis” olduklarını söyleyerek, zorla araca bindirmişlerdir. Kaçırılan YDK aktivistine cinsiyetçi küfürler eşliğinde ajanlık dayatması yapan polisler “arama” ve “kendilerini dinleyip dinlemediğinden emin olma” bahanesiyle cinsel tacizde bulunmuşlardır. Kendisine dönük cinsel saldırıya ve ajanlık dayatmasına tepki gösteren YDK’lı, saatler sonra mahalle girişine bırakılmıştır.

Bu saldırılara karşı sessiz kalmayacağını ve mücadeleye devam edeceğini belirten YDK aktivisti için İstanbul YDK, yarın (7 Eylül) saat 16.00’da, Kartal (Anadolu) Adliyesi’nde bir basın açıklaması yaparak suç duyurusunda bulunacaklarını duyurdu.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu