Güncel

Tutsak kadın Partizanlara saldırı

H. Merkezi: Gebze M Tipi Kadın Hapishanesi’nde tutulan Tutsak Partizanlar, adliyeye gidiş sırasında üst araması yapılmak istenmesine karşı çıktıkları için darp edildiler.

Gebze M Tipi Kadın Hapishanesi tutsakların her hareketine disiplin cezası yağdırmakla ünlü bir hapishane! Birçok tutsağın yıllara varan görüş, iletişim ve hücre cezası mevcut. Tutsak Partizanlar; Fadime Özkan, Eylem Baş, Kader Fındık ve Serda Göçer de bu yıllara varan “cezalardan” nasibini alanlardan…

 

Üst aramasına karşı çıkmanın da “cezası” var!

Bu “cezalarla” ilgili geçtiğimiz günlerde Kocaeli Adliyesi’ne giden Tutsak Partizanlar, duruşmaya giderken üst araması yapılması istenmesine karşı çıktılar. Bunun üzerine devletin kolluk güçleri tarafından darp edilen tutsaklardan Eylem Baş ve Fadime Özkan yaralandı.

Konu ile ilgili bilgi aldığımız tutsak yakınları ve avukatlar, tutsaklarla henüz yüz yüze bir görüşme gerçekleştirmediklerini; bilgi almak için hapishaneyi aradıklarında ise önce inkar sonra ise “çok önemli bir durum olmadığı” şeklinde geri dönüş aldıklarını belirttiler. Ayrıntılı bilgi için yakın zamanda hapishaneye giderek tutsakların kendilerinden bilgi alacaklarını eklediler.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu