Güncel

Takvim gazetesine “NAKAVT” protestosu

takvimYalova’da bir kadının sevgilisi tarafından şiddete uğramasını 30 Haziran’da “Nakavt” başlığıyla veren Takvim gazetesini protesto eden kadınlar gazetenin Ankara temsilciliği önünde eylem yaptı.1 Temmuz günü saat 12.30’da gerçekleştirilen eylemde “Kadın özgürlüğünü manşetten verin”, “Kadın öldürmeyi oyun mu sandın” ve “Nakavt başlığını atan buraya gelecek” yazılı dövizler taşıyan kadınlara erkeklerden de destek geldi. Eylemde kadınlar “Takvim manşetten özür dileyene kadar gösterilere devam edeceğiz” dedi.

nakavtKadınlar adına konuşan Özlem Hepşen, gazetenin manşetinin kabul edilemez olduğunu ve kendilerinden manşetten özür dileyene kadar kararlı bir şekilde protestolarına devam edeceklerini söyledi. Temsilcilik önünde yetkili biriyle görüşmek isteyen kadınlarla konuşan polis “Gazetede yetkili birisi yok. Araya biz girdik, sizin talebinizi de kendilerine ilettik” dedi. Polisin muhatapları olmadığını söyleyen kadınlar, yetkili birisiyle görüşmek istedi. Bu sefer de Sabah gazetesi’nden bir çalışan kadınlarla konuştu ve “Takvim’de 4 kişi çalışıyor. Şimdi 3’ü izinde ve sadece foto muhabiri burada. O da yetkili değil benimle konuşun” dedi.

 

Kadınların, gazetenin manşetinin değiştirilerek, kendilerinden özür dilenmesini iletmesi üzerine Sabah çalışanı, kendisinin böyle bir yetkisi olmadığını, bunu İstanbul’a ileteceğini söyledi. Yetkili olmamasına rağmen kendilerini oyalamaya çalışan Sabah çalışanına tepki gösteren kadınlar, gereken yapılana kadar her gün öğle arasında protestolarına devam edeceklerini söyledi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu