Güncel

İstanbul YDK: “HAYIR’larımızı yok sayanlara inat, 1 Mayıs’ta Taksim’deyiz!

Erkek egemen sistemi ayakta tutan, bizim emeklerimiz üzerinden elde ettiği rant ve kârdır. 1 Mayıs’ta işçi ve emekçilerin birlik, mücadele ve dayanışma gününün ön günlerinde, bu sistemi ayakta tutmak için devreye sokulan erkek devlet şiddeti ile yaşamlarımıza, bedenimize ve emeğimize, dokuzuncu ayını dolduran OHAL’i de arkasına alan saldırılar devam etmektedir.

Ancak 1 Mayıs vesilesiyle tekrar hatırlatıyoruz ki; Rojava’da kadın devrimini yaratanlar, tecavüz yasasına, KHK’lara karşı direnen, OHAL’in yasaklarını sokaklarda delen yine biz kadınlardık. HAYIR diyerek bu düzene itirazımızı haykıran yine bizleriz.

Bu 1 Mayıs’ta da esnek ve güvencesiz çalışmaya, istihdam dışına itilmeye, eve hapsedilmeye, katledilmeye, eşitsizliğe, ayrımcılığa ve erkek devlet şiddetinin her türlüsüne HAYIR demek için 1 Mayıs’ta da yine alanlarda yine sokaklarda olacağız!

Referandumda yükselen HAYIR’larımızı yok sayanlara, sesimizi susturmaya, bizlere meydanları yasaklamaya çalışanlara inat 1 Mayıs’ta TAKSİM’deyiz.

Tüm kadınları 1 Mayıs günü saat 11.00’de Zincirlikuyu’da buluşmaya ve isyanımızı birlikte haykırmaya çağırıyoruz!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu