Güncel

İstanbul LGBTİ, “Alışın buradayız, alışın davacısıyız!”

İstanbul LGBTİ Dayanışma Derneği 2016 Trans Onur Yürüyüşü öncesinde nefret söylemleriyle LGBTİ’leri hedef gösteren şahısların yargılandığı davanın ilk duruşmasına çağırıyor.


“2016 İstanbul LGBTİ+ ve Trans Onur Yürüyüşleri öncesinde Alperen Ocakları İstanbul İl Başkanı Kürşat Mican bir basın toplantısı düzenlemiş, bizleri “ahlaksız” ilan ederek yapılacak yürüyüşleri tehdit etmişti. Mican’ın “Toplumun sinir uçlarına dokunan bu tip ahlaksızlıkların normalleştirilmesine, özendirilmesine asla müsaade etmeyeceğiz,” sözleriyle savurduğu tehditler LGBTİ+’ların onurlu bir yaşam mücadelesine yöneltilmiş açık bir nefret söylemidir ve kabul edilemez. LGBTİ+’lar olarak davacıyız!


Yaptığımız suç duyurusu sonucu Kürşat Mican “halkı kin ve düşmanlığa tahrikten” yargılanacak. İlk davamız 18 Mayıs Perşembe günü, Kartal Adliyesi 44. Asliye Ceza Mahkemesi’nde, saat 13.45’te.

Davamıza destek olmak için bütün dostlarımızı 18 Mayıs günü saat 13.45’te Kartal Adliyesi’ne bekliyoruz.


Ayrıca sesimizi duyurmak, Onur Haftamıza ve davamıza sahip çıkmak için 16 Mayıs saat 21:00’den itibaren #alışındavacıyız heştegiyle bir sosyal medya kampanyası başlatıyoruz.

Bize yapılan tüm haksızlıkların, baskıların, ve nefret söylemlerinin davacısıyız!

Alışın buradayız, #alışındavacıyız!”

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu