Güncel

Seçim çalışmalarımız kadının rengiyle sürüyor!

İzmir: HDP İzmir İl Kadın Seçim Koordinasyonu olarak genel seçimlerde kadınların taleplerini dile getirmek, HDP’nin kadın adaylarını tanıtmak için çeşitli çalışmalar önümüze koyduk.

Bu çalışmalara merkezi yerlerde stantlar açarak başladık.

Her cumartesi Alsancak’ta kadın stantları açarak başlamış olduğumuz çalışmalarda kadın düşmanı politikalar üreten sistem partilerine isyanımızı haykırıyoruz. Ve isyanı olan her kadını, kadın iradesini temsil eden HDP’ye oy verme çağrısında bulunuyoruz.

“Halkların Demokratik Partisi kadınlar ve LGBTİ’lerle yeni yaşamı birlikte örmeye çağırıyor” başlıklı bildirilerimizin dağıtımını yaptığımız stantta, aynı zamanda seçim çalışmalarında kadınlara gönüllü çalışmaları çağrısı yapılıyor.

Geçtiğimiz cumartesi açtığımız standa saldırıların karşısında kadınlar slogan atarak, zılgıtlar eşliğinde halay çekip, çalışmalara kadın dayanışmasının coşkusuyla devam edildi.

Her cumartesi Kıbrıs Şehitleri caddesinde açılan kadın standı, bu hafta İzmir Kitap Fuarı girişinde açarak merkezi çalışmalarımıza devam edeceğiz.

Narlıdere’de Kadınlar; “Barajları aşacağız! Seni Başkan Yaptırmayacağız” diye haykırdı.

Seçim çalışmaları, ilçe kadın komisyonlarının oluşturulmasıyla birlikte kadınlar ilçelerde seçim çalışmalarına başladı. Bizim de YDK olarak dâhil olduğumuz çalışmaların ilkini Narlıdere mahallerinden kadınlarında katılımıyla stant açtık. Stantta  “Erdoğan, seni başkan yaptırmayacağız, yaptırmayacağız!” ajitasyonlarını çektiğimizde Narlıdere’deki kadınların yoğun ilgisi ile karşılaştık.

AKP’nin kadın düşmanı söylemlerinin teşhirini yaparak, kadınlara gelin barajları birlikte aşalım çağrısı yaptık.

Sivil polisin standımızı kaldırmaya yönelik tehditkâr tutumu karşısında, geri adım atmayarak çalışmamıza devam ettik. Standımızı halaylarla sonlandırdık.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu