Güncel

Kadınlara, göçmenlere, devrimcilere yönelik düşmanlığa son verin!

Dün akşam saatlerinde Alman polisinin kapı-pencere kırarak yaptığı baskınların ardından Avrupa Türkiyeli İşçiler Konfederasyonu ve Yeni Kadın yönetici ve üyesi 8 kişi gözaltına alınmış ve bugün çıkartıldıkları mahkeme tarafından tutuklanmışlardır. Belirli adreslere gidilerek alınan 8 kişinin tamamının tutuklanmış olması, bu operasyonun oldukça planlı ve kendilerince “hedefi net” olduğu görülüyor.

8 kişinin tutuklanma nedeni, TKP/ML yönetici ve üyesi olmak…

Şimdiye kadar TKP/ML’yi “terör örgütü” olarak nitelemeyen Alman devletinin, bu operasyonla birlikte TKP/ML’yi “terör örgütü” olarak lanse etmesi, “Türkiye’de kanlı eylemler yapan”, “Türk devletini yıkmayı hedefleyen”, “terör örgütü PKK ile ortak eylemler düzenleyen” şeklinde kavramlarla Almanya kamuoyuna açıklaması gibi gelişmeler; çok açık bir şekilde; bu operasyonun bir pazarlık sonucu TC devleti ile birlikte organize edildiğini gösteriyor.

Açılımı “Terör/ist Cumhuriyeti” olan bu devletin bu operasyondan çıkarı büyüktür. TKP/ML ile ilişkilendirmeye çalıştığı ATİK ve Yeni Kadın Avrupa’da TC devletinin halk düşmanlığının teşhirini görev edinen kurumlardır. TC’nin işçi-emekçi, kadın, LGBTİ, Kürt, Ermeni vd. düşmanlığını her fırsatta ve her eylem etkinliğinde dile getiren Yeni Kadın ve ATİK aynı zamanda sık sık Türkiye’ye de gelerek burada ezilen kesimlerle dayanışma içerisinde yer aldı/alıyor.

Örneğin ezilenlerin baş düşmanı R.T.Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın korumasındaki DESA’da direnen işçilerin sesini Avrupa’ya taşıyan ATİK ve Yeni Kadın olmuştur! Özellikle son dönemlerde Kürt halkına dönük tüm saldırılara karşı destek tavrını açıklayan, kimi zaman kampanyalar örgütleyerek dayanışmayı büyüten Yeni Kadın ve ATİK, 7 Haziran seçimlerinde HDP’yi desteklediklerini açıklamış ve Avrupa’daki çalışmalara tüm enerjileri ile dahil olmuşlardı.

Böyle bir operasyonun TC’nin nasıl işine yarayacağı açıktır!

Bu operasyon Alman devletinin siciline kara bir leke olarak sürülmüştür. ATİK ve Yeni Kadın’ın başından bu yana takipçisi olduğu neo-faşist, neo-Nazi örgütlenmesi olan NSU davasında katilleri ve faşist örgütleri koruyarak burjuva demokrasisinin ikiyüzlülüğünü sergileyen Alman devleti, bu operasyonuyla devrimci göçmen örgütlere yönelik düşmanlığını bir kez daha açık etmiştir.

Yeni Demokrat Kadınlar olarak her daim dayanışma içinde olduğumuz ve çeşitli etkinliklerle toplumsal cinsiyet mücadelemizi ortaklaştırdığımız Yeni Kadın’a ve onun bağlı bulunduğu ATİK’e yönelik Alman-Türk devletlerinin bu ortak operasyonunu kınıyoruz. Tutuklanan arkadaşlarımız yalnız değildir!

Göçmenlere, kadınlara, devrimcilere yönelik bu düşmanlığınıza, tahammülsüzlüğünüze son verin!

Tutuklanan ATİK ve Yeni Kadın yöneticisi ve üyeleri bir an önce serbest bırakılsın!

 

Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu