Güncel

İzmir’de Kadına yönelik şiddetiyle zirvede

İzmir: Son yıllarda İzmir’de yükselen kadına yönelik şiddet her geçen gün artarak devam ediyor.

Geçtiğimiz günlerde açıklanan kadına yönelik şiddette İzmir ilk sıralarda yer almaktaydı. İzmir’de bu şiddet her gün artarak devam ediyor.

64 yaşındaki Salih isimli bir erkek eski eşini 12 kurşun sıkarak öldürmek istedi. Kadının öldüğü düşünen Salih’in polise teslim olduğu belirtildi.

2 çocuk annesi Avukat Jale Soydan, ağır yaralandı, kadın kaldırıldığı hastanede ameliyata alındı.

İşine gitmek üzere evinden çıkan, Soydan,  bir yıl önce boşandığı Salih isimli erkek tarafından 12 yerinden kurşunlandı. Jale Soydan kanlar içinde yerde kalırken, onun öldüğünü düşünen Salih isimli katil, kardeşini cep telefonundan arayarak, “Jale’yi öldürdüm” dedi, ardından da karakola gidip polise teslim oldu.

Katil erkek belli ki karakolda korkulacak bir şey olmadığını, erkek devletin kendine arka çıkacağını düşünmüş, koşarak kendini tecavüzcü devletin kollarına bırakmak istemiştir.

 

Gelen ambulanstaki sağlık görevlileri olay yerinde ilk müdahaleyi yaptı. Karşıyaka Devlet Hastanesi’ne kaldırılan ve vücuduna 12 kurşun isabet eden Jale Soydan, ameliyata alındı. Soydan’ın hayati tehlikesinin sürdüğü bildirildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu