Güncel

Sarıgazi LGBTİ ve YDK ortak toplantısından notlar…

İstanbul: Sarıgazi LGBTİ ve Yeni Demokrat Kadın, 5 Aralık günü Sarıgazi’de toplantı yaparak önümüzdeki sürece dair planlamalarda bulundu.

Sarıgazi’deki LGBTİ’lerin “Homofobi, transfobi ve toplumsal cinsiyet eşitsizliğine karşı mücadeleye omuz ver !” şiarı ile oluşturdukları Sarıgazi LGBTİ ve YDK gerçekleştirdiği toplantıda ilk olarak LGBTİ örgütlenmesinin önemi üzerinde duruldu. LGBTİ mücadelesinin emekçi mahallelerde yürütülmesinin gerekliliğine dair gerçekleştirilen tartışmalarda, “Alışın, buradayız” sloganının ete kemiğe bürünmesinde bu örgütlülüklerin öneminden bahsedildi. LGBTİ arkadaşların yaşadıklarına dair aktarımlarda bulunduğu toplantıda bir arkadaşın “Önceleri bu dünyaya sadece benim böyle geldiğimi sanıyordum” sözleri ve ardından 20 Kasım Nefret Suçu Mağduru Transları Anma Günü’nde Sarıgazi’de yapılan eyleme dair “Arkama baktığımda arkadaşlarımı gördüğümde kendimi çok güçlü hissettim” ifadesi Sarıgazi LGBTİ’nin amacını özetler nitelikte oldu.

20 Kasım eylemine dair yapılan eylem ise son anda örgütlenmesine karşın Sarıgazi’de önemli bir etki bıraktığı şeklinde değerlendirildi. Bu tarz eylemler örgütlemenin ve güncel politik gelişmelere ilişkin yapılan eylemlere Sarıgazi LGBTİ imzalı dövizlerle katılmanın gerekliliği üzerinde durulan toplantıda, “Var olduğumuzu göstermek ve güçlenmek için bu gerekli” denildi.

Toplantıda Sarıgazi LGBTİ’nin örgütlülüğünü genişletmesi ve teorik anlamda da gelişim kaydetmesi için haftada bir eğitim çalışması ve bunun yanı sıra aylık daha geniş kapsamda katılımın olduğu toplantıların alınmasına karar verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu