Güncel

Roştîya Asmê “İsyandayız, Başkaldırıyoruz”

H. Merkezi: Dersim Roştîya Asmê LGBTİ Oluşumu, 8 Mart’a dair bir açıklama yayınlayarak, “8 Mart’ta alanlara, ses çıkartmaya. 8 Mart’ta Dersim Sanat Sokağı’nda Roştîya Asmê LGBTİ ile gökkuşağı altında yürümeye” çağrısında bulundu.

Geçtiğimiz günlerde Dersim’de kurulduklarını bir basın toplantısı ile deklare eden Dersim Roştîya Asmê LGBTİ Oluşumu, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü vesilesiyle bir açıklama yayınladı.

Öfkeliyiz, isyandayız, başkaldırıyoruz” diyen Roştîya Asmê, “Heteroseksist yaklaşımlarla her türlü cinsel yönelime karşı sürdürülen toplumsal ve hukuki baskı, şiddet, nefret cinayetleri karşısında susmayacağız. LGBT haklarının anayasal güvence altına alınmasını İSTİYORUZ” dedi.

 

“Gökkuşağı bayrağı altında yürüyelim”

LGBTİ’lere çağrı yapan ve “AKP’nin heteroseksüel tek eşliliği bütün topluma dayatması trans cinayetlerine, lezbiyen ve biseksüellerin üzerindeki baskıların artmasına neden oluyor” diyen Roştîya Asmê 8 AMrt’a şu sözlerle çağrıda bulundu:

 

Hayatın erkek bakışına ve egemenliğine göre biçimlendirildiği, hane içinde kocanın üstünlüğünün kabul edildiği patriyarkaya, ayrımcılığı ve ön yargıyı besleyen heteroseksizme, erkek şiddetine, , kapitalizme, militarizme cinsiyetçiliğe, emperyalizme ve savaşa karşı hapsolduğumuz evlerden çıkmaya, başkaldırmaya, 8 Mart’ta alanlara, ses çıkartmaya. 8 Mart’ta Dersim Sanat Sokağı’nda Roştîya Asmê LGBTİ ile gökkuşağı altında yürümeye!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu