Güncel

Polis yine seyirci

kadin_cinayetEşlerine şiddet uygulayan erkeklere yönelik alınan tedbirlerin bir kez daha etkili ve caydırıcı olmadığı ortaya çıktı. Ankara’da eşine şiddet uyguladığı için evden uzaklaştırma kararı verilmesine rağmen Yılmaz Yavuz, eşi Gülşen Yavuz’u av tüfeği ile vurarak katletti.


Edinilen bilgilere göre, Ankara’nın Yenimahalle ilçesi Pamuklar mahallesinde bir gecekonduda oturan Gülşen Yavuz’un evine daha önce “eşine şiddet uyguladığı için evden uzaklaştırma” kararı olan eşi Yılmaz Yavuz geldi ve aralarında tartışma çıktı. Çıkan tartışmada Yılmaz Yavuz, Gülşen Yavuz’u av tüfeğiyle vurarak katletti. Olay yaşandığında Yavuz çiftinin 4 çocuğunun da evde olduğu belirtildi.

Gülşen Yavuz gibi birçok kadın eşine uzaklaştırma kararını aldırmasına rağmen hayatlarını kurtaramadı. Bakanı Fatma Şahin soru önergesine verdiği cevapta, 9 ayda 125 kadının katledildiğini belirtti. Böylece kadın katliamların önüne geçilemediği ve bakanlığın sadece ‘bakan’ bir pozisyonda olduğu bu bilançoyla daha net anlaşılıyor.

Kaynak: Özgür Gündem

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu