Güncel

“Onların hayalleri görevimizdir”

İstanbul: Ankara katliamında yaşamını yitiren HDP Gençlik üyeleri Nurullah Erdoğan, Güney Doğan ve Muhammed Demir için dün akşam (16 Ekim) HDP Gençlik Koordinasyonu tarafından Şişli Pangaltı Metro önünde bir anma gerçekleştirildi. “Nurullah, Güney, Muhammed; Barış Şehitlerimizi anıyoruz” pankartının açıldığı eyleme Yeni Demokrat Kadınlar da katıldı.

Selda Bağcan’ın “Güvercinleri de vururlar” ve İlkay Akkaya’nın “Gökyüzüne çizilmiş resimlere benzerdik” türkülerinin çalındığı eylemde sık sık “Kurdistan goristan ji bo faşistan”, “Şehid namirin”, “Katil devlet hesap verecek” sloganları atıldı.  Eylemde kitle adına açıklamayı Dara Demiralp okudu. Demiralp Ankara’nın failinin Suruç, Amed ve Zergele katliamlarının faili olduğunu söyledi.

 

“Nurullah’ın, Güney’in, Muhammed’in izindeyiz”

TC devletinin Cizre, Nusaybin, ve Sur’da provokasyonlarını artırdığını kaydeden Demiralp devlet yetkilileri tarafından da aymazca açıklamaların yapıldığını söyledi. “Ne yaparlarsa yapsınlar gerçeği gizleyemeyecekler” diyen Demiralp, “Bizler Nurullah’ın, Güney’in ve Muhammed’in şahsında tüm Ankara şehitlerinin mücadelesini yürüteceğiz” dedi.

 


Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu