Güncel

Gemlik’te Kadın Cinayetleri protesto edildi

Bursa/Gemlik: Bugün Gemlik Kadın Platformu’nun çağrısıyla, kadın cinayetlerine karşı bir yürüyüş gerçekleştirildi.

Dereboyu Taşköprü’de toplanan kadınlar, “Katledilen Kadınların Faili erkek-yargı-devletten hesap soracağız” ve “Kadın Şiddetine Dur De!” yazılı pankart arkasında Gemlik Kadın Platformu imzalı pankartın arkasında yürüdü.

Ayrıca Bursa Kadın Platformu ve Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu’da, “Kadın Katillerine İndirim Değil Ağırlaştırılmış Mübbet” yazılı pankartlarıyla katılarak destek verdi. Toplanan kadınlar bir süreliğine Taşköprü üzerinde sloganlar eşliğinde bekledikten sonra kortejleri oluşturarak Dereboyu güzergâhından İskele Meydanı’na doğru yürüyüşe geçti. Kitle yürüyüş boyunca “Yas’ta Değil İsyandayız”, “Jin Jiyan Azadi”, “Üreten Biziz Yönetende Biz Olacağız”, “Yaşasın Kadın Dayanışması” vb. sloganlar attı. Kadınlar alkışlar ve zılgıtlar eşliğinde İskele Meydanına kadar bir yürüyüş gerçekleştirildi.

 

İskele Meydanına gelindiğinde ise; Dilay Gül şahsında katledilen tüm kadınlar için bir dakikalık saygı duruşu gerçekleştirildi. Basın açıklamasının okunmasıyla eylem sonlandırıldı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu