Güncel

Mamak’ta kadınlar tacize sessiz kalmadı!

Ankara: Mamak General Zeki Doğan Mahallesi’nde, ışıklandırması bulunmayan bir parkta akşam saatlerinde iki Yeni Demokrat Kadın aktivisti bir kişi tarafından tacize uğradı.

Uyuşturucu bir aletle kadınları birkaç dakika boyunca etkisiz hale getiren tacizci o sırada taciz ederek kaçtı. Dakikalarca vücutlarını hiçbir şekilde hareket ettiremeyen kadınlar, ardından diğer YDK ve Partizan faaliyetçilerinin de oraya gelmesiyle refleks bir eylem gerçekleştirildi.

 

“Tacize sessiz kalmadık, kalmayacağız”

Mahallede sokak sokak dolaşan kitle, taciz olayını anlatıp teşhir etti. Kadınların her gün buradan geçtiğini, muhtemelen birçok kadının burada tacize maruz kaldığını söyleyen YDK faaliyetçisi “tacize sessiz kaldıkça tacizler devam edecek, artık tacize uğradığımızda başımızı öne eğip evimize dönmeyeceğiz” dedi.

Yapılan ajitasyonda bütün kadınlar tacize, tecavüze, her türden şiddete karşı sokağa çıkıp hesap sormaya çağrıldı. Mahalle halkı balkonlara çıkarak alkışlarla, ıslıklarla yürüyüşe destek verdi.

Dışarıya çıkıp olayı merak eden insanlara tacize sessiz kalınmaması, hesabını yine mahalle halkının sorması gerektiği anlatıldı. Sık sık “Tacizciden hesap sorduk, soracağız”, “Tacizciler halka hesap verecek” sloganlarıyla yürüyen kitle yaklaşık 1 saat süren ajitasyonlarla eylemi sonlandırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu