Güncel

Kızıl Üniversite ile buluştuk

5 Mayıs Cumartesi günü İstanbul Kızıl Üniversite olarak kadın meselesine dair tartışma yürütmek için bir araya geldik. Yeni Demokrat Kadın temsilcisi bir arkadaşımızın katılımıyla oldukça verimli bir tartışma gerçekleştirdik.

Kadın meselesine bakışımıza dair ve kadının neden örgütlenmesi gerektiğine dair bir dizi tartışma yürütüldü. Toplumdaki erkek egemen anlayışın bizleri de sarıp sarmaladığı gerçekliği üzerinden hem kendi zaaflarımıza karşı savaşmak gerektiği hem de kadın arkadaşlarla bu konuyu uzun vadeli ele alıp sorgulamak gerektiği üzerine sohbetler ettik.

 

“Çalışmalarımız devam edecek”

Toplantıya katılımın kitlesel olması ve birçok yeni arkadaşın katılması bizler de olumlu etki yarattı. Yaptığımız işi ciddiye alma ve süreklilik meselesini esas alma tarzımızın sonucu olarak değerlendirdiğimiz bu çalışmamızın büyüyerek ilerleyeceğine inanıyoruz.

Facebook sayfamızdan bizleri ekleyen ve mesaj atan dostlarımız bunun en iyi göstergesidir. Çalışmalarımız hız kesmeden devam edecek. Buradan tüm genç arkadaşları makaleler okuyup tartışmalar yürüttüğümüz Kızıl Üniversite ailesine davet ediyoruz.

 

İstanbul’dan bir YDG’li

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu