Güncel

“Koca” tecavüzüne dünyanın bakışı ortak

tecavuzKendisine yanlış çift çorap verdiği için karısına tecavüz eden adamın aldığı hapis cezası, temyize gidince mahkeme tarafından düşürüldü.

Avustralya’nın Melbourne kentinde, kendisine yanlış çift çorap veren karısına tecavüz eden adama verilen hapis cezası temyize gidince mahkeme tarafından düşürüldü. Adı açıklanmayan adam, karısına 10 yıldan biraz fazla bir süre içinde 6 kere vahşice tecavüz ettiği gerekçesiyle 2015 yılının haziran ayında 13 yıl hapse mahkum edilmişti.

KARISI YANLIŞ ÇORAPLARI VERİNCE CEZA OLSUN DİYE TECAVÜZE UĞRADI

Eski bir güvenlik görevlisi olan adamın hapis cezası, işlediği vahşice ve sadistçe suça rağmen başvurduğu temyiz mahkemesi tarafından daha önce işlenen benzer suçlara verilen cezalara istinaden düşürüldü. Hakim Anne Ferguson, mahkemede yaptığı açıklamada, şiddetin ilk olarak adama yanlış bir çift çorap veren karısı yüzünden başladığını belirtti. Yargıç Ferguson, çiftin henüz Melbourne’ün kuzey batısında yer alan bir dış mahallede oturdukları sırada, ilk çocukları dünyaya geldikten sonra birinci tecavüz vakasının yaşandığını açıkladı.

KOCASININ KIZGINLIĞININ ŞAKA OLDUĞUNU ZANNETMİŞ

Hakim Anne Ferguson açıklamalarının devamında, kadının kocasına yanlış çift çorap verdiği için kızdığına başta inanmayarak güldüğünü ifade etti. Bunun üzerine kızgın kocanın karısını cezalandırmak için tecavüz olayına giriştiğini, karısının dur demesine rağmen bu fiili gerçekleştirdiğini anlattı. Ferguson ayrıca, kafasını içi kirli elbiselerle dolu çamaşır sepetine bastırarak, çamaşırların temizliğinden karısının sorumlu olduğunu belirtmiş ve ardından karısının rızası dışında ilişkiye girmiş olduğunu mahkemede dile getirdi.

ÜÇÜNCÜ ÇOCUĞUNA HAMİLEYKEN DE TECAVÜZE UĞRAMIŞ

Mahkemede ismi açıklanmayan kadın, üçüncü çocuğuna hamileyken de istismarın devam ettiğini ortaya koydu. Herald Sun’ın bildirdiğine göre, 2004 yılında hamile karısının yüzünü halıya bastıran adam, zorla tecavüz ederek, mağdur kadını yaralar ve çürükler içinde bıraktı. Kocasının istismarlarına daha fazla katlanamayan kadın, 2010 yılında adamı terk etti. Zavallı kadının kocasıyla ayrı oldukları zamanlarda da üç kez daha tecavüze uğradığı ortaya çıktı.

ADAM TEKRAR EVLENİP ÇOCUK SAHİBİ OLMUŞ

Yargıç Ferguson, adamın karısına karşı olan tavırlarının, ‘tiksindirici’ ve ‘kabul edilemez’ olduğunu belirtmekle birlikte, kendisine verilen 13 yıllık hapis cezasının benzer suçları işlemiş kişilere verilen cezalarla kıyaslandığında fazla olduğu gerekçesiyle cezasında indirime gidildiğini bildirdi. İsmi açıklanmayan adam, geçen dört yılda karısına yapmış olduğu fiillerin yanlış olduğunu anladığını, yeniden evlendiğini ve bir çocuğa daha babalık ettiğini dile getirdi. Daha önce adam hakkında verilen 11 yıl 3 aylık hapis cezası şartlı tahliye olmaksızın 8 yıla düşürüldü. (Kaynak: kazete.com.tr)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu