Güncel

Ankara’da kadın cinayeti: Ceren Baran katledildi!

H. Merkezi: Ankara-Kızılay Konur Sokak’ta, 20 yaşındaki Ceren Baran Colemêrg’ten gelen Özel Harekat Polisi Batuhan Hergül tarafından dün katledildi.

Colemêrg’te görev yapan Hergül eski sevgilisi Baran ile barışmak için Ankara’ya geldi. Konur Sokak’ta bir araya gelen Baran ve Hergül, sokak ortasında tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine Hergül silahıyla Baran’a 4 el ateş etti, ardından kendi kafasına sıkarak intihara teşebbüs etti.

Baran olay yerinde hayatını kaybederken, Hergül ağır yaralı halde Hacettepe Üniversitesi Hastanesi’nde yoğun bakım ünitesine alındı. Genç kadının cansız bedeni ise, Numune Hastanesi morguna kaldırıldı.

Baran için yaşam nöbeti!

Ceren Baran için kadınlar bugün Konur Sokak’ta yaşam nöbeti eylemine başladı. “Bu hayat bizim yaşamdan vazgeçmeyeceğiz” yazılı döviz ve kırmızı karanfillerle bir kadının tek başına başlattığı yaşam nöbetine, kadınlardan destek gelmeye başladı. Diğer yandan Konur Sokak’ta yaşanan kadın cinayetinin ardından kadınlar sokağa çıkmaya hazırlanıyor. Kadınlar bu akşam saat 18.30’da Yüksel Caddesi’nde Ceren için yaşam nöbeti eylemine çağırdı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu