Güncel

Kaos GL: “Ali Erol serbest bırakılsın”

ali_erolKaos GL kurucularından Ali Erol’un gözaltına alınmasına tepki gösteren Kaos GL Derneği,  “İfade özgürlüğü temel bir haktır. LGBTİ hakları insan haklarıdır” diyerek Ali Erol’un serbest bırakılmasını istedi.

TC devletinin Efrîn işgaline karşı çıkanlara yönelik başlattığı “gözaltı terörü” ile gözaltına alınan Kaos GL kurucularından Ali Erol için açıklama yapan Kaos GL Derneği, Erol’un derhal serbest bırakılmasını istedi.

1994 yılında Kaos GL dergisini çıkarmaya başlayan ilk ekipte yer alan LGBTİ aktivisti Ali Erol’un evinden gözaltına alındığı hatırlatılan açıklamada, gözaltı gerekçesine dair net bilgi verilmediği ancak Erol’un avukatlarının gözaltı kararında sosyal medya paylaşımlarının yer aldığını belirttiği aktarıldı.

“LGBTİ haklarına dönük engelleme ve baskıların arttı”

Açıklamada, şu şekilde; “LGBTİ hareketinin önde gelen isimlerinden olan Erol’un gözaltına alınması Türkiye’de ifade özgürlüğünün geldiği noktayı bir kez daha gösterdi. Yine, Ankara’da Kasım 2017’de valiliğin getirdiği ‘süresiz LGBTİ etkinlik yasağının’ ardından Ali Erol’un gözaltına alınması LGBTİ haklarına dönük engelleme ve baskıların arttığını bir kez daha ortaya koydu. Avukatlarımız süreci takip ediyor. Detayları öğrendikçe paylaşmaya devam edeceğiz. İfade özgürlüğü temel bir haktır. LGBTİ hakları insan haklarıdır. Kurucularımızdan LGBTİ aktivisti Ali Erol’un derhal serbest bırakılmasını talep ediyoruz!”

#AliErolSerbestBırakılsın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu