Güncel

Kadınlar katliamı lanetledi

İstanbul: Binlerce kadın Paris’te yaşanan katliamı lanetlemek için dün (12 Ocak) Galatasaray Lisesi önünde bir araya geldi.

3 yurtsever kadının dövizlerinin taşındığı eyleme BDP milletvekillerinin yanı sıra aralarında Yeni Demokrat Kadın’ın da bulunduğu çok sayıda kurum katıldı.

Sık sık “Şehit namirin”, “İntikam”, “Jin jiyan azadî” sloganlarının atıldığı yürüyüşte Fransız konsolosluğuna yürüyen kitle, konsolosluğun önüne çelenk bıraktı.

Burada DÖKH adına basın açıklamasını okuyan Duygu Koçak; Sakine Cansız, KNK Paris temsilcisi Fidan Doğan ile Leyla Söylemez’in katledilmesi sadece Kürt özgürlük mücadelesi değil, aynı zaman da bu ülkenin her şeyden çok ihtiyaç duyduğu barış girişimlerine ve bir bütün olarak ülkenin geleceğine yönelik bir suikasttır” şeklinde konuştu.

Ardından söz alan BDP İstanbul milletvekili Sebahat Tuncel yaptığı konuşmada “Onların mücadelesi sadece Kürt kadın hareketinin değil, dünya ve Türkiye kadınlarının da mücadelesidir. Şimdi mücadelemizi daha güçlü devam ettireceğiz” dedi.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu