Güncel

Hindistan’da kadına yönelik saldırılar bitmiyor

H. Merkezi: Kadınlara yönelik taciz ve tecavüz saldırılarının en yoğun yaşandığı ülkelerden biri olan Hindistan’da yeni bir saldırı yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde 23 yaşındaki bir kadın öğrencinin otobüste toplu tecavüze uğraması ve yaşamını yitirmesinin üzerinden birkaç hafta geçmişken yeni bir tecavüz saldırısı daha yaşandı.

Ülkenin kuzeyindeki Pencap Eyaleti’nde 29 yaşındaki bir kadının yine bir otobüsteki yolcular tarafından toplu tecavüze uğradığı iddia edildi.

Polis yetkilileri olayla ilgili altı kişinin gözaltına alındığını, yedinci kişinin de arandığını açıkladı. Ancak Hindistan’da yaşanan saldırıların büyük bir kısmının faillerinin polis olması yapılan açıklamaların inandırıcılığını yok ediyor.

Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz günlerde Yeni Delhi’de bir otobüste tecavüze uğrayan genç bir kadın dövüldükten sonra hareket halindeki araçtan atılmış, genç kadın kaldırıldığı hastanede yaşamını yitirmişti.

Olayın ortaya çıkmasıyla başta kadın örgütleri olmak üzere Hindistan halkı ülkenin dört bir yanında sokağa dökülmüş eylemler diğer ülkelere de yayılmıştı. Eylemlerde yüzlerce insan gözaltına alınmış ve bir polis de ölmüştü.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu