Güncel

#KadınKatliamıVar!

İSTANBUL: Dün gece 2 çocuk annesi Nermin Tabak, kendisine şiddet uyguladığı için boşanma davası açtığı kocası tarafından öldürüldü.

Nermin Tabak oturduğu sitenin otoparkına girdiği sırada, 19 yıllık eşi Mustafa Tabak tarafından durduruldu. Mustafa Tabak, kendisinden ayrılmak isteyen kadını taşıdığı silahla başına ve vücudunun çeşitli yerlerine 6 kez ateş ederek öldürdü. Nermin Tabak olay yerinde hayatını kaybederken; Mehmet Tabak kayıplara karıştı.

Mustafa Tabak hakkında “evden uzaklaştırma” kararı bulunmasına rağmen; cinayeti evin girişinde işlemesi ise devletin kadınları korumadığını gösteriyor. Koruma talep eden kadınlar, evlerine gönderiliyor. Talebi “kazara” kabul edilenlerse, ya Nermin gibi “uzaklaştırma” kararına rağmen evinin önünde, ya da Hanime gibi korumasıyla birlikte adliyenin önünde öldürülüyor. Devlet yaşarken ölümünü seyrettiği kadınların, şimdi katillerini “arıyor“!

Bu böyle devam ededursun; erkekler  her gün, yanlarında taşıdıkları silahlarla kadınları öldürmeye devam ediyor. Katiller “polis abi“lerinin yanından ellerini kollarını sallaya sallaya çıkıyor, “hakim amca“larından af diliyorlar. Çünkü biliyorlar: Bu ülkede kadın katilleri cezasız kalıyor.

Söz konusu kadın katilleri olunca “boynu kıldan ince” olan devlet affetse de, biz affetmiyoruz! Adaleti sizlerin kirli “vicdan“larına bırakmıyoruz!

Kadınlara dönük her türlü baskı, şiddet ve sömürüye karşı mücadele edeceğiz! Tacizcilerden, tecavüzcülerden, kadın ve trans katillerinden hesap sormaya devam edeceğiz!

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu