Güncel

İzmir’de Feminist Gece Yürüyüşü

İzmir: İzmir Feminist Kolektifin çağrısıyla, gelenekselleşmiş gece yürüyüşünde kadınların, LGBTİ’lerin coşku ve isyan sesleri sokaklarda yükseldi.

Alsancak Gar’ı önünde toplanana kadınlar  “Geceleri de, sokakları da, alanları da istiyoruz” sloganlarıyla yürüyüşe başladı. “Azra Sokağı”na doğru yürüyüşe geçen kadınlar şiddete, taciz ve tecavüze karşı ses çıkararak, katledilen kadınları ve LGBTİ’lerin isyan seslarini bu sokakta yükselti. “Trans, transtır. Dönme senin babandır”, “Tecavüzcü devlet hesap verecek” , Trans cinayetleri politiktir.” sloganlarının yükseldiği Azra sokaktan Kıbrıs Şehitlerine doğru yürüyüş devam etti.

 

Aralarında YDK’lı aktivistlerinin de bulunduğu kadın kitlesi Sevinç Pastanesine doğru isyan çığlıklarını yükselterek koştu.  “Kadınlar artık susmayacaklar susmayacakalar” , “Jin Jiyan Azadi” sloganları çoşkuyla haykırıldı.  Eylem Türkan Saylan Kültür Merkezi önünde biten yürüyüşle birlikte, halaylar çekilerek ve türküler söylenerek “Yaşasın Kadın Dayanışması” sloganlarıyla sonlandı.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu