Güncel

HDP’li kadın vekiller seçimleri tartıştı!

H. Merkezi: Halkların Demokratik Partisi (HDP) İstanbul İl Seçim Kadın Koordinasyon’nun düzenlediği toplantıda HDP İstanbul Kadın Milletvekili adayları buluştu.

HDP İstanbul il binasında yapılan seçim toplantısına, HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ve kadın milletvekili adayları katıldı. Toplantı, kadın özgürlük mücadelesinde hayatını kaybedenler şahsında yapılan saygı duruşuyla başladı. HDP İstanbul İl Eşbaşkanı Ayşe Erden, yaptığı konuşmada şunlara yer verdi: “7 Haziran seçimlerinde yüzde onluk barajı geçtik. Bu seçimlerde hedefimiz yüzde 13 olan 7 Haziran barajını geçmek.”

HDP İstanbul Milletvekili Pervin Buldan ise şunları söyledi: “Cumhurbaşkanı’nın iktidar hırsı, AKP’yi tek başına iktidar yapma hırsı yüzünden 1 Kasım’da tekrar seçimlere gidiyoruz.”

7 Haziran seçimlerinde kadının iradesini parlamentoya taşıdıklarını vurgulayan Buldan devamında şöyle konuştu: “1 Kasım seçimlerine kadınlar olarak daha güçlü hazırlanacağız. Kadın arkadaşlarımızın, yaşamın her alanında söz sahibi olabilmeleri için kadın adaylar olarak çok güçlü bir çalışma örgütlemeliyiz. Kadınlar olarak yan yana omuz omuza dayanışarak mücadele etmeliyiz. Barışı bu ülkeye kadınlar getirecek. Barış teminatını ancak kadınlar verebilir.”

Yapılan konuşmaların ardından toplantı basına kapatıldı.

 

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu