Güncel

Hapishane Kadın Komitesi, kadın buluşmasını selamladı

kadin komitesi bulusmayi selamladiH. Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan habere göre TKP/ML Hapishane Kadın Komitesi, YDK tarafından gerçekleştirilen kadın buluşmasını “YDK’lı yoldaşlarımızın Beşlerimizin bize devrettiği kararlılık ve inançla önlerindeki sorunları aşacağına ve kendi devrimci hatlarını oluşturacaklarına inancımız tamdır” diyerek selamladı.

Türkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Hapishane Kadın Komitesi, elimize e-posta yoluyla ulaşan ve haber değeri taşıdığı için paylaştığımız açıklamasına göreYeni Demokrat Kadın tarafından “Buluşuyor, Tartışıyor ve Güçleniyoruz” şiarıyla, 21-22 Haziran tarihlerinde İstanbul’da gerçekleştirilen kadın buluşmasını selamladı.

 

“Kopuş varsa, faaliyet ileriye sıçrar”

Öncelikle hepinizi Beşlerimizin ve tüm kadın şehitlerimizin umudu ve direnci ile selamlıyoruz” diyen Kadın Komitesi, açıklamasını, “YDK’nın çalışmalarında yaşanan tıkanıklığı ve geniş kadın kitleleri ile buluşamamasını tartışmak için kadın buluşması organize etmesi anlamlı ve önemlidir. Fakat bu birinci adımdır. Yapılan tartışmalar teorik-pratik sorunlara çözüm üretebiliyor ve soruları yaratan düzlemden kopuş sağlıyorsa faaliyetimiz ileriye sıçrar” sözleriyle sürdürdü.

Açıklamasında Einstein’in “Karşılaştığımız sorunları, o sorunları yarattığınız düşünce düzleminde kalarak çözemezsiniz” sözlerini kullanarak, bu belirlemenin YDK’nın mevcut tartışmalarında rehber olabileceğini söyleyen Kadın Komitesi, “Aynı düşünce ve çalışma tarzıyla değil, bunlar aşılarak örgütsel düzlemde atılım sağlanabilir” dedi.

 

“İstikrarlı bir kadın mücadelesi”

Kurumsallaşmanın ön şartı bir ihtiyaca cevap olmasıdır. Bu ihtiyacın ne olduğunu da ancak kadınlar arasına istikrarlı bir şekilde giderek çözümleyebiliriz. YDK’nın kurumsallaşması kadınlarla birlikte mücadele süreci içinde olacaktır” diyen Kadın Komitesi’nin açıklaması şu sözlerle sona eriyor:

YDK’lı yoldaşlarımızın Beşlerimizin bize devrettiği kararlılık ve inançla önlerindeki sorunları aşacağına ve kendi devrimci hatlarını oluşturacaklarına inancımız tamdır. Çalışmalarınızda başarılar diliyoruz…

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu