Güncel

Hapishane Kadın Komitesi’nden Beşler için mesaj

5 karanfil dersim törenH. Merkezi: Elimize e-posta yoluyla ulaşan bir habere göre TKP/ML Hapishane Kadın Komitesi, Beşlere’e ilişkin mesaj yayınlayarak “Beşlerimizden aldığımız mücadele tohumlarını kadınlar arasına serpmenin ve militan bir kadın örgütü yaratmanın zamanıdır” dedi.

Elimize e-posta kanalıyla ulaşan ve haber değeri taşıdığı için paylaştığımız açıklamaya göreTürkiye Komünist Partisi/Marksist Leninist (TKP/ML) Hapishane Kadın Komitesi, 2 Şubat 2011’de Dersim’de gerilla barınaklarında yaşanan göçük sonrası şehit düşen ve geçtiğimiz günlerde mezar yerleri açıklanan ve görkemli bir törenle toprağa verilen TKP/ML TİKKO’lu 5 kadın gerillayı andı.

“Kadınlar olarak daha çok öne çıkmanın zamanıdır”

Beşlerimizin Dersim dağlarının bağrından alınıp halkımızın, ailelerimizin katılımı ile toprağa verilmesi esnasında bedenen yanınızda olamadıysak da o gün bizler de zindanlarda kavga sözümüzü yineledik” diyen Kadın Komitesi, “Beşlerimizi sonsuzluğa uğurlamamızın üzerinden 3.5 yıl geçti. Bu az bir zaman değildir. Beşlerimiz bize mücadeleye daha fazla asılmamız gerektiğini tekrar hatırlatmışlardır. Devrime sadece boş zamanlarını değil bütün hayatlarını adayan kadınlar olarak daha fazla öne çıkmanın zamanıdır” sözleriyle açıklamasını sürdürdü.

“Militan bir kadın örgütü yaratmanın zamanıdır”

Beşlerimizden aldığımız mücadele tohumlarını kadınlar arasına serpmenin ve militan bir kadın örgütü yaratmanın zamanıdır” diyerek kadın örgütlenmesinin önemine dikkat çeken Kadın Komitesi, “Beşlerimize verdiğimiz mücadeleyi yükseltme sözü ancak böyle yaşam bulur. Bizler başta Beşler olmak üzere tüm şehitlerimize verdiğimiz sözlere yaşam bulduracağımıza inanıyoruz, yeter ki onların yolundan yürüyelim” şeklinde mesaj verdi.

Beşlerimizin anısına bağlılık mücadeleyi büyütmek demektir” diyen Kadın Komitesi, açıklamasını, “Şan olsun Beşlerin mücadelesini büyütme kararlılığındaki komünist kadınlara” sözleriyle sona erdirdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu