Güncel

Hanime Aslan’ın duruşması görüldü

İstanbul: Koruma kararına rağmen oğlu Dursun Zehir tarafından adliye binası önünde katledilen Hanime Aslan davası bugün (26 Kasım) Çağlayan Adliyesi’nde 11. Ağır Ceza Mahkemesi’nde Kadın Cinayetlerine Karşı Acil Önlem Grubu’nun katılımıyla görüldü.
6.’sı görülen duruşmaya cinayette azmettirici olan eski “eş”i Hızır Zehir de getirildi. Ayrıca Hanime Aslan’ın annesinin tanık olarak dinlendiği duruşmada, Aslan’ın annesi 20 yıldır kızının yaşadığı şiddeti aktardı. Sistematik olarak şiddete uğrayan Aslan’ın annesi “Kızım boşandıktan sonra tehdit edildi hep, hatta Dursun Zehir bana da silahlı saldırıda bulundu” derken Hızır Zehir’in ise “Bu evi kan gölüne çevireceğim” dediği tehditlerini anlattı. Ayrıca  Hızır Zehir’in silah kaçakçılığı yaptığını aktaran anne, sürekli silahlı tehdit altında olduklarını belirtti.
Ailenin avukatlarından Av. Meriç Eyüboğlu ise bütün delilleri aktardığı konuşmasının ardından “Erkek adalet değil, gerçek adalet istiyoruz” dedi. Ayrıca mahkemenin seyrinin değişmesine sebep olabilecek cümlelerin tutanağa geçmediği yönde uyarıda bulunan Eyüboğlu, bunların tutanağa girmesi yönünde mahkeme heyetine talebini belirtti.
Hızır Zehir’in avukatları ise Zehir’in kanser hastası olduğunu belirterek tahliyesini istedi, ayrıca “Müvekilimiz evlenmeyi düşünüyordu, geleceğini yakacak bir olaya karışmazdı” dedi.
Duruşma 12 Şubat 2015’e ertelendi, Hızır Zehir’in tutukluluk durumunun devam etmesine karar verildi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu