Güncel

Hamile kadın öldürüldü

Mersin: Mersin’de eşinden yeni ayrılan 3 buçuk aylık hamile bir kadın amcasının oğlu tarafından “namus” adı altında öldürüldü. Katil S.A.’nın cinayeti işledikten sonra facebook sayfasında “Nerden Bileceksinizki Belki Şerefi Namusu İçin Yapmıştır Birgün sıra Sizede gelecek…Soner AsKaY” yazısını paylaştığı ortaya çıktı.

Alınan bilgiye göre olay merkez Akdeniz İlçesi İl Müftülüğü karşısındaki Yuvam Apartmanının ikinci katında meydana geldi.

3 buçuk aylık hamile olan Gülistan Askay eşinden bir süre önce ayrılarak söz konusu adresteki annesinin yanına sığındı. Bu durumu içine sindiremeyen amcasının oğlu Soner Askay ise kadının kaldığı eve gelerek tartıştı.

Tartışmanın kavgaya dönüşmesi üzerine Askay üzerindeki ruhsatsız tabanca ile Gülistan Askay’ı kurşun yağmuruna tuttu. Gülistan Askay’a ilk müdahale olay yerine gelen 112 ekiplerince yapıldı.

Durumun acil olması nedeniyle halıya sarılarak ambulansa konulan Gülistan Askay Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırıldı. Ancak genç kadın yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Olay yerinden kaçan katil zanlısı Askay ise otogarda polis ekipleri tarafından üzerindeki suç aleti tabanca ile birlikte yakalandı. Askay sorgulanmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü. Öte yandan Askay’ın cinayeti işledikten sonra facebook sayfasında “Nerden Bileceksinizki Belki Şerefi Namusu İçin Yapmıştır Birgün sıra Sizede gelecek…Soner AsKaY” yazısını paylaştığı ortaya çıktı. (Kaynak:mersin times)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu