Güncel

Gülsuyu’nda kadınlardan 8 Mart yürüyüşü

İstanbul: Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın bugün 8 Mart yürüyüşü gerçekleştirdi; kadınlar “Sistemin kölesi, yoksulluğun adı, ezilenin ezileni olmayacağız” dedi.

Gülsuyu Son Durak’ta bir araya gelen kadınlar, “Jin, jîyan, azadî”, “Erkek adalet değil, gerçek adalet”, “Yaşasın kadın dayanışması” sloganlarını attılar; alkışlarla ve zılgıtlarla yürüyüşe geçtiler. Yürüyüş boyunca ajitasyonla mahalledeki kadınları eyleme çağıran kadınlar, Mersin Tarsus’ta katledilen Özgecan Aslan’ın hesabını soracaklarını dile getirdiler.

Özgürlük Meydanı’nda yürüyüş son bulurken Özgecan Aslan nezdinde tüm katledilen kadınlar için saygı duruşunda bulunuldu. Ardından okunan basın açıklamasında Özgecan’ın katledilmesi ile kadınların isyanını yükseltmeye çağrı yapılırken “8 Mart’ta Arin Mirxan gibi öfke olup patlamaya, Kader Ortakaya ve Sibel Bulut ile direnişin adı olmaya devam edeceğiz” denildi.

Basın açıklaması yarın Kadıköy’de 8 Mart Kadın Platformu’nun gerçekleştireceği eyleme çağrı ile sonlandı. Eyleme Sosyalist Kadın Meclisi, HDK Kadın Meclisi ve HDP Kadın Komisyonu da destek verdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu