Güncel

Gülsuyu’nda şölen öncesi buluşma

İstanbul/Gülsuyu: 23 Eylül Pazar günü Gülensu Mahallesi ormanında Partizan ve Yeni Demokrat Kadın olarak bir  piknik gerçekleştirdik.

11 Kasım’da “UMUDU TOHUMCA BÜYÜTÜYORUZ” şiarıyla düzenleyeceğimiz şölen öncesi Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi olarak okurlarımızla yapmış olduğumuz piknikte büyük buluşmayı anlatan konuşmalar yapıldı.

Tohum Kültür Merkezi’nin geçmişte yapılan çalışmaları ve tekrar açılması noktasında anlatımlar ve söyleşiler yapıldı. Ve bu amaçla piknikte bulunan okurların şölen çalışmalarına katılarak çalışmalara kolektif bir şekilde katılmalarının önemine değinildi.

Bu konuşmaların ardından mahallemiz özgünlüğünde “kentsel dönüşüm” (rantsal paylaşım) adıyla gerçekleştirilmek istenen yıkımlara ilişkin Gülsuyu Gülensu Güzelleştirme Derneği Başkanı Ali Şengül bir konuşma gerçekleştirdi.

Şengül; mahallemize yapılmak istenen “kentsel dönüşüm”ün hangi noktada olduğunu anlattı. CHP’li Maltepe Belediyesi’nin gündeminde bir yıkım planının olduğunu duyuran Şengül, yıkımların kültür ve emek yıkımı olduğunu dile getirdi.

Yine yapılan konuşmalarda yozlaşma, çeteleşme ve uyuşturucuya karşı hep birlikte hareket etmek zorunluluğu olduğu  vurgulandı. Mahallemizde uyuşturucu kullanım yaşının 13’e kadar gerilediğini aktaran yoldaşlar, yıkımlara karşı durmanın aynı zamanda uyuşturucu ve çeteleşmeye de karşı durmak olduğunu ve bunları yok etmek için bilinçlenerek örgütlenmenin şart olduğunun atını çizdiler.

Konuşmaların ardından müzik dinletisine geçildi.

İsyan Ateşi türküler, halaylar ve marşlarıyla pikniğe katılanları coşturdu. Halayların ardından  ortak sofrada yemekler yenilip sohbetler edildi.

Piknik, Kasım ayındaki büyük şölene davet ile sonlandırıldı.

 

Gülensu-Gülsuyu Partizan/YDK

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu