Güncel

Gülsuyu YDK: “Vardık, varız, var olacağız!”

 

GÜLSUYU: Gülsuyu ve Gülensu Mahallesi’nde YDK olarak dün (18 Kasım) günü saat 15:00’te Heykel durağında stant açarak; bir yandan bildiri dağıtımı ve diğer yandan ajitasyon çekerek halkımızı 22 Kasım’daki etkinliğimize çağırdık.

22 Kasım’ın yaklaşmasıyla çağrı bildirilerinin yoğun bir şekilde dağıtımını yaparken aynı zamanda mesaiden çıkan işçilere de el bildirilerimizi dağıttık. Bunun yanında kullanılan afişlerle asıl olarak mücadele çağrımızı yaptık. Ve emekçi kadınlarımızdan gelen olumlu tepkiler çalışmamıza motivasyon kattı. Dağıtım sırasında türkülerimiz ve sloganlarımız eşliğinde çektiğimiz halaylar çalışmamıza renk kattı. Akşamüstü yaptığımız ev ziyaretlerimizde bildirilerimizi ve davetiyelerimizi de halkımıza ulaştırdık

Elbette kadına yönelik şiddete, uyuşturucuya ve yozlaşmaya karşı örgütlediğimiz bu etkinlik halkımızın yanında düşmanın ve beslemelerinin de dikkati çekti. Günlerdir sürdürdüğümüz afişlemeler sırasında sık sık sivil polislerin fiziki takibi ve çetecilerin tacizi ile devam etti.

Mahallenin giremediği yerlerinde “görev”ini torbacılar üzerinden yürüten polisler; özellikle de kadın olmamızdan ötürü bizleri rahatlıkla yıldırabileceğini düşündü. Ancak bizleri böylelikle aslında ne kadar aciz olduklarını bir kez daha göstermiş oldular. Ve bir kez daha diyoruz ki; sizlerin tacizleri bizleri asla ve asla yıldıramayacak, kadınlar karşısında korkunuzu büyütmeye devam edeceksiniz!

Gülsuyu Yeni Demokrat Kadın

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu