Güncel

“Fazla ‘Arka Sokaklar’ izliyorsunuz”

H. Merkezi: 19 Ocak akşamı bir kadın daha boşanmak istediği eşi tarafından katledildi.

Kocaeli’nin Gebze ilçesinde eşinden şiddet gördüğü gerekçesiyle boşanma davası açan Mehtap Civelek isimli kadın eşinin tehditleri üzerine Savcılığa başvurmuş ve kendisine koruma verilmişti.

 

“Fazla ‘Arka Sokaklar’ izliyorsunuz”

Ailesinin yanında kalan Civelek “eşi” tarafından tehdit edilmeye devam edildiği süreçte defalarca polise şikayette bulunmuş fakat “ciddi”ye alınmamış. 19 Ocak günü ise eşi tarafından kaçırıldığı sırada telefonla ailesini arayarak “beni götürüyor, ne olur kurtarın” demesinin üzerine ailesi, karakola gittiklerini, Civelek’in eşi tarafından kaçırıldığını ve kızlarının bulunmasını istediler.

Telefonla sinyal takibi yapılmasını isteyen aile, polisin Savcılıktan izin alınması gerektiğini ve bunun uzun süreceğini belirterek kendilerine “fazla ‘Arka Sokaklar’ izliyorsunuz” diyerek, adeta alay edip olayın gerçekleştiği bölgedeki Ümraniye Karakolu’na yönlendirdiğini söyledi.

 

“Kızınızı öldürdüm, gelin cenazesini alın”

Aile orada da kendileriyle ilgilenilmediğini, karakoldan karakola koşarken katil “eşin” aileyi arayıp “Kızınızı öldürdüm, gelin cenazesini alın” dediğini aktardı.

Devlet kadın cinayetlerine göz yummayı, kadın canını değersiz görmeyi bu kez de Mehtap Civelek üzerinde bir kez daha gösterdi. Kadın katili yalnızca eşler, babalar, erkek kardeşler ya da sokaktaki adamlar değil… Civelek’in hayatı için karakoldan karakola koşan ailenin şikayetlerini dikkate almayan devletin tüm kurumları da bu cinayetin suç ortağıdır.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu