Güncel

Esenyurt’ta HDP’li kadınlardan seçim şöleni

H. Merkezi: HDP İstanbul 3.Bölge Kadın Koordinasyonu’nun öncülüğünde seçim çalışmaları kapsamında Esenyurt Meydanı’nda şölen düzenlendi. Şölene HDP İstanbul kadın milletvekili adaylarından Ayşe Berktay, Hülya İmak ve Burcu Demirbaş ile aralarında Yeni Demokrat Kadınlar’ın da bulunduğu Beylikdüzü, Avcılar, Büyükçekmece ve Esenyurt ilçelerinden kadınlar katıldı.

Şölende kısa bir konuşma yapan adaylardan Ayşe Berktay, Cumhurbaşkanı’nın Iğdır’da kadınların protestosuna dair söylediği sözlere karşılık olarak, “Iğdır’da kadınlara hakaret etme cüreti gösterenler, seçim sandığında görecekler. Bizler de onlara sırtımızı dönüyoruz. Yüzümüzü de HDP’den yana, özgürlükten ve demokrasiden yana dönüyoruz” dedi ve ayrıca, herkese seçim günü sandıklara sahip çıkma çağrısında bulundu.

 

“Genç kadınların inancıyla meclise”

Ardından söz alan HDP İstanbul 3. bölge adaylarından Hülya İmak, Kobanê’de AKP’ye verilen cevabın 7 Haziran günü bir kez daha HDP tarafından verileceğini belirterek, seçimlere sayılı günler kala demokrasi, adalet ve barış nöbeti tutacaklarını ifade etti.

Ardından söz alan HDP İstanbul 3’üncü bölge milletvekili adayı Burcu Demirbaş ise, kadınları selamladıktan sonra gençliğin ve genç kadınların inancıyla meclise gideceklerini belirterek, sandıklara sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.

Yapılan konuşmaların ardından HDP’li adaylar ve kadınların beraber halay çekmesiyle şölen sona erdi.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu