Güncel

HDP’li kadınlar Bingöl’deki saldırıyı protesto etti

bingol-protesto-hdp-kadınHDP Şirinevler Kadın Meclisi dün Bingöl’de Hamdullah Öğe’nin yaşamını yitirdiği silahlı saldırıya ilişkin kadın vekil adaylarının katılımı ile basın açıklaması yaptı.

İstanbul’da HDP Şirinevler Kadın Meclisi dün Bingöl’de HDP seçim aracına yönelik gerçekleştirilen silahlı saldırı ve saldırı sonucu Hamdullah Öğe aldı yurttaşın yaşamını yitirmesine ilişkin basın açıklaması gerçekleştirerek yaşanan durumu protesto etti. Şirinevler Meydanı’nda gerçekleştirilen eyleme, HDP kadın milletvekili adaylarından Beyza Üstün ve Ayşe Berktay da katıldı. “Bingöl’de Hamdullah Öğe yoldaşımıza yapılan faşist saldırıyı kınıyoruz” yazılı pankartın açıldığı eylemde konuşan Ayşe Berktay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın her açıklamasında HDP’ye yönelik nefret söylemleri içerisinde siyaset yaptığını ifade ederek, “Yaşanan durumdan iktidar partisi sorumludur” dedi.

 

Beyza Üstün ise, Cumhurbaşkanı ve AKP’nin HDP seçmenini provoke ederek meydanlara dökmeye çalıştığını söyleyerek, seçmenlere provokasyonlara gelmeme çağrısında bulundu. Beyza, anti demokratik baraj uygulamasının aşılması için çalışmalara aynı şekilde devam edilmesi gerektiğini belirtti.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu