Güncel

Döve döve öldüren koca serbest!

doverek_oldurdu_tahliye_olduEşi Remziye Eripek’i sopayla döverek öldüren kocası Celal Eripek’e müebbet istenirken Adli Tıp Kurumu’nun raporundan sonra 4 yıl hapis cezası verildi. Mahkeme bunu da 3 yıl 4 aya indirip sanığı sonunda tahliye etti

Bağcılar’da 2 Mayıs 2014 tarihinde eşi Remziye Eripek’i sopayla döverek öldürdüğü gerekçesiyle hakkında “kasten yakın akrabayı öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası istemiyle dava açılan ancak Adli Tıp Kurumu’ndan mahkemeye gelen “Dayak değil stres öldürdü” raporunun ardından savcının daha az ceza öngören “bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan ceza almasını istediği Celal Eripek, 4 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Mahkeme, cezayı 3 yıl 4 aya indirdi. Eripek, tutuklu kaldığı süre dikkate alınarak tahliye edildi.

Önce ‘düştü’ dedi

Sara hastası kızı için belediyeye yardım başvurusunda bulunan Remziye Eripek, aldığı 300 lirayı kendisinden isteyen ve Alkol bağımlısı olduğu iddia edilen eşine vermek istemedi. Bunun üzerine Celal Eripek, balkondan aldığı sopayla Remziye Eripek’i dövdü. İddiaya göre Remziye Eripek, son nefesinde “Babanız sizi de öldürecek, kaçın” dedi. Evdeki 3 çocuk, kaçarak çevredekilerden yardım istedi. Kendinden geçmiş haldeki eşini bırakıp bakkaldan sigara almaya giden Celal Eripek, “eşinin düştüğünü” öne sürdü. Remziye Eripek, hastanede yapılan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Katil zanlısı Celal Eripek, polise verdiği ifadede, “Onu sopayla dövmedim. Her zaman nasıl dövüyorsam öyle dövdüm. Yere düşüp fenalaştı” dedi.  
İddianamede, Celal Eripek’in “yakın akrabayı öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi. Adli Tıp Kurumu’ndan gelen raporda ise “Remziye Eripek’in ölümünün ani kardikyak ölüm sonucu meydana geldiği, maruz kaldığı tartışma ve darp olayının efor ve stresini tetiklediği” belirtildi. Bu rapor üzerine savcı, sanığın ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası değil üst sınırı 9 yıl olan “bilinçli taksirle ölüme neden olmak” suçundan ceza almasını istedi.

Bakırköy 13. Ağır Ceza Mahkemesi’nde dün görülen davanın son duruşmasında son sözü sorulan sanık Celal Eripek, “Eşimi çok seviyordum. Çok üzgünüm” dedi.

Ve tahliye edildi

 

Kararını açıklayan mahkeme, Celal Eripek’i ‘taksirle ölüme veya yaralamaya neden olma’ suçundan 4 yıl hapse mahkum etti. Mahkeme daha sonra sanığın “sosyal ilişkileri ve cezanın failin geleceği üzerindeki olası etkisi göz önüne” alarak cezayı 3 yıl 4 aya indirdi. Sanığın, tutuklu kaldığı süre de dikkate alınarak, tahliyesine karar verildi.

Kaynak: www.acunn.com

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu