Güncel

Dilek için adalet istiyoruz!

Dilek-adaletSuruç’ta, Ankara’da, katleden devlet ev baskınlarında katliamlarına devam ediyor İktidarın katliamları devam ederken, iktidarın ve patriyarkanın polisinin katliamları “polis benim polisim” diyenlerin üzerinden sıklaşarak devam etmektedir. Artık tecrübeli katliamcılar evlere kadar gönderilmektedir. 18 Ekim sabahı İstanbul Küçükarmutlu’da bir gecekonduya yapılan baskında 24 yaşındaki Dilek Doğan polislere “Galoşsuz girmeyin” dediği için polis tarafından göğsünden tek kurşunla vurularak infaz edilmiştir.

İnfazı gerçekleştiren polisler tarafından hastaneye kaldırılmasına uzun süre izin verilmeyerek tedavi hakkı engellenmiştir. Kaldırıldığı hastanede 7 gün yoğun bakımda kaldıktan sonra hayatını kaybeden Dilek Doğan “galoş giyin” dediği için değil, Alevi, Kürt, Kadın ve öteki olduğu için vurulmuştur. Bu katliamların talimatı bizzat polis benim polisimdir diyen Tayyip Erdogan tarafından verilmiştir. Davutoğlu’nun “suç işlememiş insanın hürriyetini elinden alamazsınız” lafı ile henüz suç işlememiş(!) IŞİD’ci canlı bomba “hürriyet” meselesi yüzünden gözaltına alınmayıp, Ankara’da katliam yapmasına göz yumulmuş, Dilek Doğan ise kendi evinde “galoş giyin” dedi diye evinde kurşunlanmıştır.

Dilek Doğan gibi tek başına ya da Ankara Katliamı gibi 102 canımızın katledildiği nice katliamın yaşandığı bu sürecin tek bir hedefi vardır. Toplum terörize edilerek, korkutup sindirmek istenmektedir.”Beyaz toros” göndermeleri yapılması boşuna değildir. Amaç 1 Kasım’da tek başlarına iktidar olabilmektir! İktidarları boyunca halka kan ve gözyaşından başka bir şey getirmeyen AKP aleni bir şekilde kontrgerillanın yaptıklarını açıktan yapmaktadır. Evimizde ve sokakta yürürken topluca katletmeye devam etmektedir. Dilek Doğan’ın annesi Aysel Doğan’ın, “O polisin yüzünü tanıyorum. Cesaretleri yok karşıma çıksınlar. Devlete boyun eğmeyeceğiz. O polisi bulacağım” sözlerinden aldığımız güçle; İnat edeceğiz, sabredeceğiz, pes etmeyeceğiz. Çünkü bu ülke bizi öldürenlerin değil, bizim ülkemiz. Katilleri tanıyoruz ve istiyoruz. Dilek için Adalet İstiyoruz!

Mersin Kadın Platformu

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu