Güncel

Ceren Ayfer’in Cenaze törenine çağrı

H. Merkezi: 5 Ağustos günü yaşanan trafik kazasında yaşamını yitiren Ceren Ayfer, 15 Ağustos günü son yolculuğuna uğurlanacak. ATİK yaptığı açıklama ile Ceren Ayfer’in İsviçre’de gerçekleşecek cenazesine çağrı yaptı.

5 Ağustos günü Atina’dan Kavala’ya seyahat ederken meydana gelen trafik kazası sonucu yaşamını yitiren Yeni Demokratik Gençlik üyesi Ceren Ayfer Karatepe, 15 Ağustos günü İsviçre’de son yolculuğuna uğurlanacak.

 

ATİK’ten törene çağrı

Cenaze törenine çağrı amaçlı bir açıklama yayınlayan ATİK Genel Konseyi, “Ceren Ayfer Karatepe yoldaşımızı toprağa vereceğimiz günde düzenleyeceğimiz anma törenine tüm ATİK camiasını ve dostlarımızı katılmaya çağırıyoruz” dedi.

Ülkemiz coğrafyasında savaş ve işgal politikalarıyla Kürt halkına ve devrimcilere saldırıldığı, devrimcilerin ve halk çocuklarının acımasızca Türk devletinin faşist kolluk güçlerince katledildiği bu günlerde, birlik olup, mücadele kararlılığımızı bir kez daha haykırmak için, tüm yoldaşlarımızı, devrimci dostlarımızı işçi ve emekçi halkımızı anma törenine katılmaya çağırıyoruz” diyen ATİK, yaralılara acil şifa ve Ceren Ayfer’in ailesine de başsağlığı dileklerinde bulundu.

 

İsviçre’de yapılacak olan tören:

15 Ağustos Cumartesi günü

Cenaze töreni

Saat: 08.00

Yer: Rue de Charriere 102 2300 La Chaux de Fonds

Anma töreni

Saat: 14.00

Yer: Rue de Commerce 73 2300 La Chaux de Fonds

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu