Güncel

Ahmet Yıldız burada, katilleri nerede?

Ahmet Yıldız davasında sanık sandalyesi yine boştu. Dava Ocak 2017’ye ertelendi. Mahkeme başkanı, davayı takip eden LGBTİ aktivistlerini duruşma salonundan çıkardı.

ahmet_yildiz_mahkeme

Ahmet Yıldız’ın eşcinsel olduğu için babası tarafından 2008 yılında öldürülmesinin ardından açılan davanın 23. duruşması 8 Eylül günü Kartal Anadolu Adliyesi 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü.

Sekiz senedir bulunamayan katil baba Yahya Yıldız duruşmaya yine gelmedi. Davaya, avukatı Fırat Söyle ve LGBTİ aktivistleri katıldı.

Katil Yahya Yıldız hakkında İnterpol tarafından arama çıkarıldığını hatırlatan avukat Fırat Söyle, bu sürecin ne aşamada olduğuna ilişkin bilgi alınması talebiyle gerekli soruşturmanın yapılmasını istedi.

“Eşcinsellere adalet ne zaman gelecek?”

Salonda buluna LGBTİ aktivistleri Ahmet Yıldız’ı öldüren sanığın hâlâ bulunamamasına tepki gösterdi. Söz alan bir aktivist, “Sayın Başkan merak ediyoruz bu sanık sandalyesi ne zaman dolacak? Biz eşcinsellere ne zaman adalet gelecek? Bu davada adalete inancımızı yitiriyoruz” dedi. Mahkeme başkanı, “Ben dosyayı bitirmek istiyorum. BİMER’e yaptığımız başvurular bize geri geliyor” yanıtını verdi. Başkan, özel güvenlikçileri duruşma salonuna çağırarak, adalet talep eden LGBTİ aktivistlerini dışarı çıkardı.

Dava 31 Ocak 2017 yılına ertelendi.

 

KAOSGL’den Rosida Koyuncu’nun haberi

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu