Güncel

“Adalet istiyoruz, hemen şimdi”

Amed: Keskesor LGBT oluşumu tarafından 12 Temmuz günü Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde katledilen LGBT birey Dora Özer için basın açıklaması gerçekleştirildi. “Susma haykır translar vardır” sloganının sıkça atıldığı eyleme YDK ve SKM de destek verdi.

Eylemde yapılan açıklamada “Hukuksuzluğun hüküm sürdüğü bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkiye’de nefret suçları yasasının yürürlüğe girmesi zorunlu olmasına rağmen siyasal erk yasal düzenlemede çağrılara kulak tıkamaya ve yaşanan tüm baskı ve zulme ‘devam edin’ mesajı vermeye devam ediyor” dendi.

 

“Direniş ruhunu sahipleniyoruz”

Bizi cinsel yönelimimizden dolayı işimizden atan, cinsiyet kimliğimizden dolayı iş vermeyen siyasal erkin kolluk kuvvetleri tarafından LGBT olduğumuz için uygulanan şiddete karşı çıkıyoruz” diyen Keskesor, 21. Onur Haftası’nın direniş ruhunu sahiplendiklerini belirtti:

Zorunlu seks işçiliği yapmak değil iş istediğimiz için; nefret suçlarının, münferit değil LGBT toplumuna yönelen sistematik bir katliam girişimi olduğunu haykırmak için Keskesor LGBT oluşumu olarak 21. Onur Haftası’nın direniş ruhunu sahipleniyoruz!”

 

“Homo-transfobiye karşı mücadele”

Herkesi homofobi ve transfobiye karşı mücadele etmeye çağıran LGBT bireyler açıklamanın ardından kolluğun homofobik yaklaşımlarına maruz kaldı. Polis basın açıklamasını okuyan LGBT bireyinden kimlik istedi kimliğini vermeyen sadece adını söyleyen LGBT bireyi polisin sert tavrıyla karşı karşıya kaldı.

(Amed YDK)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu