Güncel

3 yıl sonra yine aynı tecavüzcüler

hindistan_tecavuzHindistan’da 21 yaşında genç bir kadına 3 yıl önce kendisine tecavüz eden beş kişinin, aynı kadına tekrar tecavüz etmesi büyük öfke yarattı. Genç kadın geçtiğimiz hafta saldırıyı gerçekleştiren beş kişinin, kendisine 3 yıl önce de tecavüz eden kişiler olduğunu söyledi.

Genç kadın saldırganların kendisini arabaya binmeye zorladıktan sonra tecavüz ettiklerini ve boğarak öldürmeye çalıştıklarını söyledi. Saldırıya uğradıktan sonra ağır yaralanan ve ölüme terk edilen kadını yoldan geçen biri fark edip, hastaneye götürdü.

Polis henüz kimseyi tutuklamadı.

“ÇOK KORKUYORUM”

Genç kadın 2013’te tecavüze uğradıktan sonra ailesiyle birlikte başka bir şehre taşınmıştı. Ailesi kefaletle serbest bırakılan tecavüzcülerden tehditler aldıklarını, davadan vazgeçmeleri için baskı uyguladıklarını ve mahkemeye başvurduğu için kızlarını cezalandırdıklarını söyledi.

Tecavüze uğrayan genç kadın “Onları gördüğümde okuldan çıkıyordum. Bana saldıran aynı beş adamdı. Çok korktum. Beni zorla arabaya bindirdiler, boğmaya çalıştılar. Babamı ve ağabeyimi öldüreceklerini söylediler. Beni nereye götürdüklerini bilmiyorum. Bana daha önce de saldıran aynı beş erkek olduklarını biliyorum” dedi.

TEPKİLER BÜYÜYOR

Tecavüzcülerin tutuklanmasını isteyen protestocular Hindistan’ın Rohtak şehrinde toplandı. 2012 yılında Yeni Delhi’de bir öğrencinin vahşice tecavüze uğrayıp öldürülmesinden sonra Hindistan’da taciz ve tecavüz olaylarına karşı tepkiler giderek arttı.

Ülkede tecavüz olaylarına karşı yeni ve daha sert yasalar yürürlüğe girmesine rağmen, ülke genelinde kadın ve çocuklara tecavüz olayları yaşanmaya devam ediyor.

 

(BBCtürkçe)

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu