Güncel

21 gündür sınırda bekletilen “Eylem Ataş’ı istiyoruz!”

H. Merkezi: 21 Haziran günü Minbîç hamlesinde DAİŞ çetelerine karşı savaşırken şehit düşen Eylem Ataş’ın cenazesi 21 gündür sınırda bekletiliyor. Çocuğunun cenazesini alarak kendi topraklarında defnetmesi engellenen ailesi “Onun vasiyeti olan doğduğu Çukurova topraklarına defnedilmesi en temel hakkımızdır. Şimdi bütün insanlığı Eylem’in sesi olmaya, onun bu topraklara defnedilmesine destek vermeye çağırıyoruz” diyor.

Eylem Ataş (Cemre) 27 Haziran günü Minbîç hamlesinde DAİŞ çetelerine karşı savaşırken şehit düştü. Ailesi çocuklarını teşhis etmek ve vasiyeti olan topraklarına defnedilmek için Suruç Kaymakamlığı’na başvuru yaptı ama bu başvuru sonuçsuz kaldı. Pes etmeyen aile ve Ataş’ın yoldaşları bir imza kampanyası başlattı.

 

“Vasiyeti Çukurova topraklarına defnedilmek…”

Aile tarafından yapılan açıklamada “23 yaşında; doğduğu, büyüdüğü, güldüğü toprakları bırakarak bütün dünyanın terörist ilan ettiği IŞİD çetelerine karşı  mücadele etmeyi tercih eden kızım/kardeşim kısacık ömrünü onurla doldurmuştur. Bizler, Adana’nın Aladağ ilçesinden Yörük/Türkmen bir aileyiz. Kızım/kardeşim bu küçük ilçeden çıkıp büyük insanlık ailesinin bir ferdi olmayı tercih etmiştir. 23 yıl boyunca Çukurova’da, Ankara’da, İstanbul’da kim zulme uğramışsa orada bulunmuş, herkesin omuzdaşı olmuştur” denildi

Kızım her gün insanları katleden tecavüzcü, işkenceci IŞİD çetelerini durdurmak için direnirken öldü. Siz bir bombanın yeni hedefi olmayasınız diye yaşamını yitirdi” denilen açıklamada şu talepler dile getirildi: “Yavrumu, kızımı/kardeşimi, yoldaşımızı istiyoruz! Onun vasiyeti olan doğduğu Çukurova topraklarına defnedilmesi en temel hakkımızdır. Şimdi bütün insanlığı Eylem’in sesi olmaya, onun bu topraklara defnedilmesine destek vermeye çağırıyoruz.

İmza kampanyasına buradan ulaşabilirsiniz.

Daha fazla göster

İlgili Makaleler

Bunu da Kontrol Et
Kapalı
Başa dön tuşu